Wild cestujú do Winnipegu na duel proti Jets

Minnesota sa dnes pokúsi vyhrať tretí zápas za posledné štyri dni. Doma si Divosi poradili s trápiacimi sa tímami – Columbus porazili 3:2, Anaheim 3:0 a dnes sa predstavia v MTS Center proti Winnipegu Jets v celkom priateľnom čase aj pre stredoeurópskych fanúšikov. Zápas začína o 23:00 nášho času.

Jets v minulej sezóne vyhrali proti Wild tri z piatich stretnutí. Štyri zápasy pritom skončili rozdielom jediného gólu a až trikrát sa rozhodlo v predĺžení. Uvidíme, teda druhé predĺženie Minnesoty v ročníku. Prvý extra time vo formáte troch proti trom Divosi nezvládli.

Vo včerajšom súboji Minnesoty proti Anaheimu si udržal čisté konto Devan Dubnyk, keď si poradil so všetkými 15 strelami súpera. Dnes ale dostane po druhýkrát v sezóne šancu mladý Darcy Kuemper, ktorý vo svojom zatiaľ jedinom predstavení predviedol výborný výkon, jeho 94-percentná úspešnosť proti Kings však nebola zavŕšená víťazstvom. Snáď sa ho dočká dnes.

Keďže Wild hrali včera, tak dnes nebudú mať ranné rozkorčuľovanie a zostavu sa dozvieme až tesne pred zápasom. žiadne veľké zmeny sa neočakávajú, jedinou otázkou je či v obrane nastúpi Christian Folin alebo Nate Prosser.

Winnipeg Jets

Wo Winnipegu je brankáraskou jednotkou Čech Ondřej Pavelec, dnes by proti Wild ale mal tretí zápas v ročníku odchytať Michael Hutchinson, ktorý si v dvoch dueloch, na ktoré nastúpil, pripísal dve výhra a vynikajúcu 96,7 percentnú úspešnosť zákrokov.  V obrane si Minnesota bude musieť dať pozor najme na Blakea Wheelera, ktorý v siedmich zápasoch nazbieral deväť bodov. V dobrom svetle sa ukazuje aj päťbodový nováčik Nikolaj Ehlers, obranu Jets tradične riadi Dustin Byfuglien, ktorý pomohol aj útoku a to štyrmi bodmi.

Porovnanie súperov

4-0-1-2 bilancia 5-0-1-1
7. miesto v Záp. konferencii
9 bodov
postavenie v tabuľke 5. miesto v Záp. konferencii
11 bodov
Blake Wheeler 9 bodov najviac kan. bodov Zach Parise 8 bodov
Blake Wheeler 4 góly najlepší strelec Zach Parise 6 gólov
Blake Wheeler 5 asistencií najlepší nahrávač Ryan Suter 6 asistencií
Dustin Byfuglien 4 body najlepší obranca Ryan Suter 6 bodov
Mark Stuart +6 najlepší v +/- Mikael Granlund + 4
Nikolaj Ehlers (Ú) 5 bodov najlepší nováčik Tyler Graovac (Ú) 0 bodov
Ondřej Pavelec 91,57% (5 záp.)
Michael Hutchinson 96,77% (2 z.)
úspešnosť zákrokov
Devan Dubnyk 90,16% (6 z.)
Darcy Kuemper 94,59% (1 z.)

Predpokladaná zostava Wild

Kuemper (Dubnyk) – Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Scandella, Prosser – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Fontaine – Porter, Haula, Carter.

Pridajte komentár