Wild čakajú dva ťažké zápasy proti Chicagu

Včera bola v šatni Wild po tréningu veľmi dobrá nálada, vtipy lietali prúdom. Samozrejme, veď Minnesota vyhrala posledný zápas proti Caroline 3-1, Dany Heatley v ňom zaznamenal prvý gól v sezóne. Dúfajme len, že divosi udržia dobrú náladu aj po dvoch náročných zápasoch s obhajcom Stanley Cupu Chicagom Blackhawks.

Aj keď Blackhawks nevyzerajú byť v tomto ročníku takí všemohúci ako v minulom, stále však majú silu a v západnej konferencii sú zatiaľ na piatej priečke. Zach Parise, útočník Wild, povedal že výjazd v sobotu do Chicaga bude prvý veľký test sezóny a podľa toho uvidíme ako ďaleko sa Minnesota v tejto sezóne môže dostať.

V sobotnú noc si Wild budú musieť opäť raz poradiť bez niektorých kľúčových hráčov. Chýbať budú Keith Ballard či Jons Brodin. Ballard bol včera prvýkrát na ľade od zápasu s Tampou 16. októbra, Brodin včera nekorčuľoval, jeho čas návrate do zostav je stále neznámy. Určite nebude hrať dnes ani v pondelok proti Chicagu.

Wild budú taktiež bez brankára Josha Hardinga, ktorý utrpel zranenie v dolnej časti tela vo štvrtkovom zápase proti Caroline. Z tohto dôvodu Minnesota povolala do prvého tímu z Iowy Švéda Johana Gustafssona. V bráne by však mal nastúpiť Nicklas Backstrom, ktorý si po zranení Hardinga udržal v zápase proti Hurricanes šisté konto.

Minnesota opäť urobil a zmeny v zostave. Proti Chicagu môžeme očakávať toto:

Zach PariseMikko KoivuJustin Fontaine
Nino NiederreiterMikael GranlundJason Pominville
Dany Heatley – Kyle BrodziakMatt Cooke
Stephane Veilleux – Zenon Konopka – Torrey Mitchell

Tréner Yeo povedal, že Heatleyho a Niederreitera vymenil kvôli tomu, že v treťom útoku bolo s Heatleym viac iskry, vytvárali si viac šancí.

Kvôli zraneniam Ballarda a Brodina budú obranné páry vyzerať takto:

Ryan SuterJared Spurgeon
Nate ProsserMarco Scandella
Clayton Stoner – Mathew Dumba

Ohľadom ďalších zranení Mike Rupp aj Charlie Coyle včera trénovali. Rupp pracoval vo štvrtom útoku, keď sa v ňom menil s Konopkom, Coyle sa menil s Brodziakom v tretej útočnej formácii. Yeo sa vyjadril, že Coyleov návrat sa blíži, ale chce si byť istý, že Coyle bude zdravý a pripravený na 100 percent na akciu.

Pridajte komentár