Výhru proti Canadiens vystrieľal hetrikom Zucker, Dubnyk s čistým kontom

Konečne sa Divochom po troch prehrách podarilo zvíťaziť. V Bell Centre ukončili negatívnu sériu už druhou výhrou v sezóne proti Montrealu, tentokrát 3:0. Hlavnými hrdinami stretnutia boli Jason Zucker a Devan Dubnyk. Zucker v tretej tretine strelil všetky góly duelu a dosiahol prvý hetrik v kariére. Rýchly krídleník je v skvelej forme a posledných päť gólov Wild padlo z jeho hokejky. Brankár Dubnyk za seba zas nepustil ani jednu zo 41 striel a po zápasoch s lacnými inkasovanými gólmi, to bol dnes opäť starý dobrý Dubnyk.

Montreal Canadiens – Minnesota Wild 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Góly a asistencie: 43. Zucker (Granlund), 52. Zucker (Niederreiter, Staal), 60. Zucker (Winnik)

Minnesota Wild: Dubnyk (Svedberg) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Olofsson, Reilly – Stewart (A), E. Staal, Zucker – Granlund (C), M. Koivu, Niederreiter – Kunin, Eriksson Ek, Winnik – Ennis, Cullen, M. Foligno.

V prvej tretine mohol skóre zápasu otovriť po peknej prihrávke Granlunda a skvelej kľučke Ennis, zazvonila však iba žrď Lindgrenovej brány. Hneď z následného protiútoku Canadiens strelili gól, ktorý ale nebol uznaný pre vysokú hokejku Alznera. V zaujímavých prvých 20 minútach tak gól nepadol, oba tímy nevyužili ani po jednej presilovke.

Druhú časť strelecky ovládli Habs, no Dubnyk bol ako skala a neinkasoval ani raz. Takisto aj Lindgren na druhej strane, ktorý zlikvidoval aj veľkú šancu Staala.

Až v tretej tretine diváci videli aj uznané góly. Zuckerov prvý gól prišiel v oslabení. Do úniku ho poslal Granlund a Zucker nájazd rutinérsky blafákom do backhandu premenil. V 52. minúte hrdina zápasu zvyšoval na 2:0 vďaka teču Niederreiterovej strely spomedzi kruhov. Päť minút pred koncom bol Dubnyk po rýchlom protiútoku Montrealu po druhý krát v zápase prekonaný, ani tento gól však neplatil, pretože bol brankár Wild v bránkovisku atakovaný. Canadiens to preto v závere skúšali bez brankára, čo využil ale iba Zucker na spečatenie výhry a aj jeho hetriku.