Výhra nad Oilers zaistila Divochom play-off, Dubnyk s čistým kontom

V šiestej sezóne po sebe sa Minnesota objaví v play-off. Definitívne o tom Divosi rozhodli v ich poslednom domácom dueli základnej časti (pomohla im aj prehra Colorada). Pri výhre 3:0 nad Edmontonom bolo viacero hrdinov. V skvelej forme hrajúci Zach Parise dal dva góly, Devan Dubnyk vo svojom 400. zápase v NHL vychytal čisté konto a víťazný debut v drese Minnesoty zažil Carson Soucy, ktorý pri svojej premiére podal veľmi dobrý výkon.

Minnesota Wild – Edmonton Oilers 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 4. Parise, 29. Parise (Brodin, Koivu), 60. Eriksson Ek (Coyle, Winnik)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Dumba, Brodin, R. Murphy, Seeler, Prosser, Soucy – Granlund, M. Koivu (C), Parise (A) – Niederreiter, E. Staal (A), Zucker – Coyle, Cullen, Ennis – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Prvý krát Minnesota gólovo udrela už vo 4. minúte, keď sa po fatálnej chybe Larssona na útočnej modrej čiare Oilers dostal do samostatného úniku Parise a rutinérsky, strelou medzi betóny Talbota, ho premenil. Domáci mali niekoľko príležitostí na strelenie ďalšieho gólu, Talbot však svoj tím podržal a pri strele Granlunda mu pomohla aj konštrukcia brány. Skórovať mohli aj Oilers, Dubnyk ale vychytal McDavida a Slepyshev netrafil prázdnu bránu.

Aj v druhej časti padol jeden gól, o ktorý sa opäť postaral Parise. Približne v polovici duelu bol správne postavený a do brány dorazil strelu od Brodina. Edmonton sa v prostrednej tretine dostal viac hry a niekoľkokrát zatlačil, no Dubnyk bol ako stena, takže Divosi po 40 minútach viedli o dva góly.

Kto čakal v tretej tretine nápor Olejárov, musel byť prekvapený. Wild ich nepustili takmer k ničomu a oni sami poriadne hrozili. Viacero tutoviek však nezužitkovali, a tak sa Edmonton v závere dostal aj odvolaniu brankára. Ani to mu nepomohlo, už iba Eriksson Ek spečatil výhru Wild v ich poslednom domácom dueli základnej časti.