Výborná druhá třetina přinesla Minnesotě další dva body

Minnesota Wild vrátila Winnipegu Jets předchozí porážku, čímž potvrdila, že na domácím ledě se jí zkrátka nadmíru daří. O osudu utkání rozhodla parádní druhá část, v níž domácí nastříleli čtyři góly. Ve třetí třetině sice dokázali Jets klání zdramatizovat, ale Divočina nakonec dokráčela k výhře 5:3. Největší podíl na ní má dvougólový střelec Thomas Vanek. První gól v sezoně vstřelil Porter a poprvé bodovali i Folin s Prosserem.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Niederreiter (Koivu, Zucker), 25. Vanek (Folin, Prosser), 26. Haula (Spurgeon, Coyle), 30. Vanek (Granlund), 33. Porter (Spurgeon, Suter) – 12. Little (Byfuglien, Ladd), 51. Wheeler (Little, Ladd), 53. Little (Wheeler, Enstrom)

Minnesota Wild: Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Prosser, Folin – Zucker, Koivu, Niederreiter – Coyle, Granlund, Pominville – Vanek Haula, Schroeder – Porter, Carter, Gabriel.

Po osmi střelách na každé straně zaznamenaly oba týmy v první části. Zuckerkovi se málem povedl další rychlý gól, když se po dvaceti vteřinách hry natlačil před branku, ovšem jeho střela po ledě zamířila vedle vzdálenější pravé tyče. Ve čtvrté minutě už Xcel Energy center ale slavila vedení. Koivu krásnou chytrou zadovkou zpoza branky našel u tyče Nina Niederreitera, který nadvakrát procpal puk za Pavelce.
Krátce nato mohli hosté srovnat, jenže skvělý zákrok předvedl Dubnyk, když se rychle přesunul k druhé tyči a vychytal Wheelera. Dubnykův čistý štít odolával do 12. minuty, kdy od modré pálil Byfuglien a puk v mezikruží přesně mezi betony tečoval Bryan Little. Na druhé straně mohl v přesilové hře vrátit Minnesotě vedení Dumba, po jehož tvrdé ráně zazvonila za Pavelcem tyč.

Druhou část odstartovala bitkou debutanta Gabriela a winnipežského Thorburna. Pak začaly padat góly – všechny do hostující branky. Úžasnou třetinu odstartoval Thomas Vanek. Toho do úniku vyslal chytrou přihrávkou Folin. Vanek se řítil sám na Pavelce a netradičně zvolil tvrdou střelu z nápřahu, s níž vymetl horní růžek branku. O minutu a půl jásali domací potřetí v utkání. Ve vlastním oslabení poslal Spurgeon do úprku Erika Haula, jenž také volil přímou střelu k tyči.
Jets rázem přestali zvládat utkání a ocitli se v dalších minutách pod obrovským tlakem. Po sérii šancí si slovo vzal opět Thomas Vanek a krásným gólem zvýšil na 4:1. Mezi nohama si prohodil puk a impozantně obešel obránce Postmu, aby následně vyškolil Pavelce střelou pod horní tyčku. Tím také českého gólmana vyhnal z branky.
Další minuty druhé třetiny pokračovaly v trápení Jets. Ve 33. minutě totiž po Spurgeonově střele tečoval puk do sítě Chris Porter a po jeho první trefě v sezoně Divočina vedla už o čtyři branky. Hosté navíc začali pod tlakem zbytečně faulovat, a tak Wild hráli v závěru třetiny ještě tři přesilové hry, jednu v pěti proti třem. A mohlo být ještě veseleji, jelikož Suter a Zucker nastřelili brankovou konstrukci.

Ve třetí části už se Minnesotští nikam nehnali. Blízko k premiérovému gólu měl Pominville, který střílel už do zpola odkryté branky, jenže právě tehdy se vyznamenal výborným zákrokem Hutchinson. Dubnykově na druhé straně pro změnu pomohla po Byfuglienově střele tyč.
Málokdo by si v tu chvíli vsadil na to, že by ještě Winnipeg mohl zdramatizovat vývoj utkání. Jenže v 50. minutě hráli hosté přesilovou hru a zmatků na brankovišti využil Blake Wheeler. Ten dorazil puk za dezorientovaného domácího brankáře. O další dvě minuty později přišlo další snížení, když se Bryan Little řítil sám na branku, jenž nadvakrát uspěl proti Dubnykově betonu.
Za stavu 5:3 ale jako kdyby Jets už neměli sílu na další kontr. Místo toho domácí ohrožovali Hutchinsonovu branku rychlými protiútoky. Výjimkou byly pouze závěrečné dvě minuty, kdy Winnipeg hrál bez brankáře a dokázal si vytvořit v útočném pásmu tlak. Jenže už bez jakéhokoliv dalšího úspěchu.