Vo Winnipegu budú Wild čeliť vypadnutiu s premiešanou zostavou

Po domácej prehre 2:0 Minnesota v sérii s Winnipegom prehráva už 3:1 a dnes v noci sa jej sezóna môže skončiť. Wild tomu chcú zabrániť, musia však vyhrať v aréne, v ktorej v Jets neprehrali posledných 10 duelov. V prvých dvoch zápasoch série v nej navyše Divochov jednoznačne prevýšili. Tím Brucea Boudreaua sa ale nevzdáva a dnes v noci od 01:30 SEČ sa Stíhačky pokúsi prekvapiť aj zmenami v zostave.

Zápas č.5

Winnipeg Jets vs. Minnesota Wild

Stav série 3:1

Minnesota sa pokúsi stať 29. tímom v histórii NHL, ktorý sériu vyhral hoci v nej prehrával 1:3. Divochom sa tento počin už dvakrát podaril, a to v roku 2003. Wild vtedy prehrávali 1:3 s Coloradom aj Vancouverom, no v oboch prípadoch sa tešili z obratu. Stali sa tak prvým a zatiaľ jediným tímom, ktorému sa to podarilo dvakrát v jednom play-off.

Bruce Boudreau sa pri odvracaní mečbalu rozhodol pre niekoľko zmien v zostave. Prečo? „Keď sme boli úspešní, hral dobre celý náš tím. Potrebujeme, aby aj teraz hrali všetci dobre,“ povedal kouč Wild. Gólman Dubnyk vie, že za takého stavu v sérii sa Divosi musia sústrediť len na najbližší duel: „Nemyslíme na tri výhry, myslíme na jednu, a potom sa budeme sústrediť na ďalšiu. Každý z nás verí. V tejto aréne sa hrá ťažko, my ale musíme hrať našu hru, byť trpezliví, nepúšťať ich do šancí a nesmieme im dovoliť získať momentum.“

Premiéru v play-off zažijú Murphy aj Rau

V obrane bude dnes zmena, nováčika Soucyho v treťom páre nahradí Ryan Murphy. Murphy, ktorý si v play-off zahrá prvý krát, je ofenzívnym obrancom, pomôcť by mal aj v presilovkách. „V poslednom zápase sme nedali žiaden gól a (Murphy) je veľmi dobrý vo vedení puku. Veľmi sa nám páčilo ako hral (Soucy) a bude z neho veľmi dobrý hráč, ale (Murphy) má viac skúseností,“ skonštatoval na margo tejto výmeny Boudreau.

Aj v útoku sa debutu vo vyraďovačke zrejme dočká jeden hráč, zmeny sa však dotkli všetkých formácií. Kyle Rau, rodák z Minnesoty, sa do zostavy dostane namiesto Tylera Ennisa. Rau v tejto sezóne v prvom tíme odohral tri zápasy so ziskom jedného bodu a zanechal dobrý dojem. Dnes by mal hrať v útoku s veteránom Cullenom a Marcusom Folignom, ktorý sa posunul do tretej lajny namiesto Greenwaya. Ten bude v útoku s Erikssonom Ekom a Winnikom.

Zmeny neobišli ani prvé dve formácie Wild. Vyzerať by dnes mali takto: v prvej budú Staalovi robiť spoločnosť Zucker a Coyle, v druhej fínsku dvojičku Koivu-Granlund doplní Niederreiter.

Jets bez Morriseyho ale s Myersom

Po škaredom a v zápase číslo 4 nepotrestanom zákroku Morriseyho na Staala bol obranca Jets suspendovaný na jeden zápas, a dnes tak s ním tréner Maurice nemôže počítať. Do zostavy sa však zrejme vráti Tyler Myers, ktorý sa zranil v treťom dueli po strete s Folignom.

Predpokladané zostavy

Jets

Connor – Scheifele – Wheeler
Ehlers – Stastny – Laine
Roslovic – Little – Armia
Copp – Lowry – Tanev

Morrissey – Trouba
Morrow – Byfuglien
Chiarot – Myers

Hellebuyck
(Mason)

Wild

Zucker – Staal – Coyle
Niederreiter – Koivu – Granlund
Foligno – Cullen – Rau
Greenway – Eriksson Ek – Winnik

Brodin – Dumba
Spurgeon – Seeler
Murphy – Soucy

Dubnyk
(Stalock)

Pridajte komentár