Vítězství v Ottawě vystřelil v prodloužení Matt Dumba

Velké drama za sebou má Minnesota po utkání s Ottawou. S tou totiž hrála po šedesáti minutách smírně 1:1, když se v první části za hosty trefil Suter a za domácí ve třetí třetině vyrovnával Turris. Senators letos ze tří prodloužení ještě ani jednou neprohráli, zato Wild mají s nastaveným časem od minulé sezony obrovské problémy. Tentokrát ale bylo vše jinak, díky Granlundovi a dorážejícími Mattu Dumbovi bere Minnesota dva body za výhru 2:1! Do utkání nezasáhl Joel Eriksson Ek, který dostal volno než se rozhodne o jeho osudu po devíti odehraných zápasech.

Ottawa Senators – Minnesota Wild 1:2 po prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 46. Turris (Neil, E. Karlsson) – 19. Suter (E. Staal, Spurgeon), 64. Dumba (Mikael Granlund, Haula)

Minnesota Wild: Kuemper – Suter, Dumba, Brodin, Folin, Reilly, Spurgeon – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Mikael Granlund, M. Koivu, Pominville – Zucker, Haula, Bertschy – Graovac, Stewart, Z. Mitchell.

V zápasech Ottawy padá letos extrémně málo branek, což platilo i pro dnešní utkání. Senátoři sice hráli hned zkraje velmi aktivně, útočně a především v první přesilové hře si vytvořili několik příležitostí. Například Brassard dorážel před Kuemperem hned dvakrát, leč neúspěšně. O minutu později tentýž hráč nastřelil břevno. Minnesotě trvalo, než se dostala do zápasu, hned z první akce ale málem skórovala. Po Haulově střele se po volném puku před okrytou brankou natahoval Zucker, ale nedokázal puk dorazit do sítě.
Vše podstatné se v první části odehrálo až na jejím konci. Wild hráli přesilovou hru, kterou předčasně ukončil útočným faulem Granlund. Ovšem v oslabení přišel úder ze strany hostů! Staal vyjel s kotoučem do útočného pásma až před Andersona, jenž na kličku vyzrál, vykopnutý kotouč však před zcela odkrytou brankou pohodlně do sítě dorazil Ryan Suter a Minnesota po první dvacetiminutovce vedla 1:0.

Ještě veseleji mohlo být hned z kraje druhé části, kdy se na branku zcela sám hnal Niederreiter. Měl dostatek času na forhendový blafák, ale brankář jeho úmysl vystihl. O pár vteřin později se do úniku dostal i Staal, ten byl ale v porovnání těžší situaci, a tak ani on neuspěl. Blízko pak byl i Pominville, jehož střela z úhlu skončila na tyči.
Branková konstrukce se otřásla i na druhé straně, a to po tvrdé ráně od modré čáry. Od břevna se puk ještě odrazil do Kuempera, ale naštěstí pro hosty neskončil po dalším odrazu za brankovou čárou.
Wild celkově zažili povedenou aktivní třetinu, které chyběl jenom gól. Ten přišel v poslední minutě při přesilové hře, kdy na brankovišti dorážel Koivu, jenže puk sklepl nad horní tyčkou, a tak branka nemohla být uznána pro hru vysokou holí.

Ani další přesilová hra Wild nebyla zužitkována, byť hosté byli opět blízko. Senátory ale držel výborně chytající Anderson. Přišel tak trest v podobě vyrovnání, které zařídil v situaci tři na dva Kyle Turris, z pravém kruhu vzal situaci na sebe a prostřelil Kuempera, který měl zakrytý výhled.
Vedení mohl vrátit hostům Staal, který se probil přes dva hráče až před brankáře, ale nedokázal ideálně zakončit. Na druhé straně naopak fantastický zákrok lapačkou vytáhl Kuemper po Ceciho téměř gólově střele.
Vyrovnání samozřejmě vlilo Ottawě krev do žil, její hokejisté byli rázem všude a minnesotský brankář měl plné rukavice práce. Jedinečnou příležitost na vrácení vedení promarnili Wild tři a půl minuty před koncem normální hrací doby, kdy se Staal dostal s Niederreiterem do přečíslení. Druhý jmenovaný promáchl nad Staalovou přihrávkou v gólové pozici. Za nerozhodného stavu 1:1 tak utkání dospělo do prodloužení.

Prodloužení přineslo očekávanou bláznivou hru tři na tři se spoustou šancí na obou stranách. Když už to vypadalo, že utkání směřuje do samostatných nájezdů, vzal si slovo Granlund, položil si brankáře a v pádu dokázal ještě zpětně přihrát na dojíždějícího Matta Dumbu. Ten taktéž v pádu dorazil kotouč přes obránce do branky!