Vítězné tažení končí, góly Minnesoty přišly příliš pozdě

Po pěti výhrách se musí Minnesota smířit s hořkostí porážky, kterou jim na domácím ledě uštědřil rival z Colorada. Ten trestal dvakrát těsně před přestávkou a o své výhře rozhodl na začátku třetí části. Wild dotahovali, nejprve šest minut před koncem se trefil premiérovým gólem Chris Stewart a devatenáct vteřin před koncem korigoval Thomas Vanek. Ovšem příliš pozdě. Pozitivum ze strany Wild byl alespoň návrat uzdraveného Jareda Spurgeona na led. V sestavě nahradil Folina.

Minnesota Wild – Colorado Avalanche 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 55. Stewart (Brodin), 60. Vanek (Niederreiter, Brodin) – 19. McLeod (Iginla, Redmond), 39. Redmond (Landeskog, Hejda), 42. Landeskog (O´Reilly, Iginla)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Spurgeon, Dumba, Prosser, Leopold – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Koivu, Stewart – Vanek, Coyle, Schroeder – Haula, Brodziak, Fontaine

Colorado Avalanche: Varlamov (od 55.Berra) – Guenin, Barrie, Hejda, Redmond, Stuart, Holden – Landeskog, O´Reilly, McLeod – Caron, Duchene, Iginla – Tanquay, Mitchell, Everberg – Cliche, Hamilton, Briere

Odehrána nebyla ještě ani minuta a už to na ledě pořádně jiskřilo. O dozvuk z minulého zápasu se postarali za domácí Stewart a za hosty McLeod, kteří shodili rukavice. Oba bijce od sebe za „nerozhodného stavu“ museli odtrhnout sudí.
Minnesota v následujících minutách doslova mačkala defenzívu soupeře. Colorado se de facto nedostávalo za polovinu hřiště, avšak pozorně bránilo. Asi největší příležitost měl Granlud který dorážel Pariseho střelu. Mladého Fina vychytal Varlamov vyrážečkou.
Útočný tlak vyeskaloval při početní výhodě Wild, kdy Parise dostal přihrávku zpoza branky a jenom lepší umístění puku k odkryté tyčce ho dělilo od vstřelené branky. Oslabení Colorado přečkalo bez úhony a samo udeřilo! Dvě minuty před přestávkou v nenápadné akci střílel z úhlu Inginla a jeho pokus přesně před Dubnykem do sítě přizvedl Cody McLeod. Z pohledu Wild aktivně odehraná a především dobře odbruslená třetina tak skončila jednogólovým mankem.

Nepříjemná situace postihla v úvodu druhé části gólmana Varlamova. Ten ramenem kryl značně tvrdou střelu Dumby, po níž se hostující brankář poroučel k ledu. Střídání ale nutné nebylo.
Podstatně aktivnější Avalanche svého soupeře už k tolika příležitostem nepouštěli, alespoň zpočátku třetiny. Větší šanci zaznamenal až přesně v polovině zápase Niederreiter, jenž se obtočil kolem branky a bekhendem neúspěšně hledal skulinu mezi Varlamovými betony. A hned další akce provětrala jeho lapačku po Granlundově nebezpečném pokusu z oblasti levého kruhu.
Dvě minuty před přestávkou, stejně jako v první části, přišla pro Wild další rána. Poslední minuty defenzivní Colorado se vydalo na útočný výlet, Zach Redmond napřáhl na modré čáře a s oklepnutím o tyčku poslal puk do sítě.

V úvodu třetí periody dohrávali Avalanche přesilovou hru a připsali si v ní gól číslo tři. V závaru před brankou vypadl Dubnykovi puk z výstroje a Gabriel Landeskog měl před odkrytou klecí už lehkou úlohu.
Na stav 0:3 už zaskočená a frustrovaná Minnesota našla odpověď až šest minut před koncem normální hrací doby. Chris Stewart nahodil puk před branku, kde si ho do sítě srazil obránce Barrie. Avs následně z důvodu zranění střídali gólmany, do klece šel Berra, který inkasoval při power-play domácích hráčů. Devatenáct vteřin před závěrečným hvizdem puk do sítě tečoval Thomas Vanek. Víc toho ale Wild bohužel nestihli, byť v posledních vteřinách zápasu zpoza branky přihrával před Berru Parise. Jeho pas ale nikoho nenašel.

Spolu: 2 3 34 11:00 29 31 11 8 361 6 4

3 komentárov k “Vítězné tažení končí, góly Minnesoty přišly příliš pozdě”

1. admin napsal:

Škoda… Aspoňže Stewart dal gól, snáď mu to pomôže do ďalších zápasov.

• pavel napsal:

Pro Wild hrozně frustrující zápas. Nejdříve dá Colorado dva góly v podstatě z ničeho a pak, když to tam začne konečně padat, je pozdě. Fakt škoda. Ale příště to vyjde! 🙂