Víťazstvo nad Predátormi zariadila Koivova formácia

Najlepšia formácia Minnesoty v tejto sezóne opäť úradovala. V Xcel Energy Center zariadila zisk ďalších dvoch bodov pre Wild, keď sa postarala o štyri góly, a Wild tak zdolali Nashville 5:2. Jason Zucker strelil dva góly a na jeden prihral, kým jeho fínski spoluhráči z lajny Mikko Koivu a Mikael Granlund zaznamenali po góle a asistencii. Navyše dvaja z nich dosiahli aj pekné míľniky, kapitán Koivu sa tešil zo svojho 600. bodu v kariére, Zucker si zapísal 100. bod v NHL:

Minnesota Wild – Nashville Predators 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Góly a asistencie: 3. Granlund (Niederreiter, Koivu), 37. Zucker (Granlund, Spurgeon), 41. Koivu (Suter, Zucker), 57. Zucker, 59. E. Staal (Suter, Pominville) – 49. C. Wilson (Y. Weber), 50. P. K. Subban (Neal, C. Wilson)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Folin, Brodin, Olofsson – Niederreiter, E. Staal, Pominville – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Parise (A), Coyle, Tuch – Stewart, Haula, Schroeder.

Už v druhej minúte po kontroverznom vylúčení Zolnierczyka Wild získali presilovku, ktorú rýchlo využili na otvorenie skóre. Granlund sa presadil dorážkou po aktivite od Niederreitera pred bránou. Domáci si potom ešte pred polovicou tretiny zahrali ďalšie dve presilové hry o jedného hráča a na pár sekúnd aj o dvoch hráčov. Tieto však už nevyužili a naopak v oslabení mohli skórovať hostia. Na Dubnyka sa chybnej rozohrávke Minnesoty sám rútil Ellis, gólman Wild ho ale vychytal efektným zákrokom betónom.

Druhá tretina bola, čo sa týka hry, vyrovnaná, príležitosti aj presilovky mali oba tímy. Gólmani Rinne a Dubnyk boli vo svojich svätyniach istí, no hosťujúci brankár v 37. minúte nemal nárok na zakončenie Zuckera, ktorému gól v prečíslení dvoch na jedného naservíroval krásnou backhandovou prihrávkou Granlund. Wild tak po dvoch tretinách viedli o dva góly.

Tretia tretine pre WIld ani lepšie začať nemohla. Hneď v prvom striedaní, po 35 sekundách sa nahodenie Sutera po šťastných odrazoch od zadného mantinelu a bránky dostalo rovno ku Koivovi, ktorý sa v zakončení nemýlil a zvýšil už na 3:0. Niekoľko dobrých zákrokov potom predviedol Dubnyk, nakoniec si však predsa len inkasoval. Čisté konto mu dorážkou zmazal Colin Wilson. A o dve minúty neskôr bol rozdiel v skóre už len jednogólový. Pri góle Subbana strelou od modrej Dubnyk bol atakovaný protihráčom, rozhodcovia však tvrdili, že až po tom, čo sa puk dostal za bránkovú čiaru, a gól preto uznali. Divochov upokojil gól na 4:2, ktorý strelil Zucker z jeho typického brejku. Nashville teda musel v závere odvolať brankára, čo Wild využili na definitívne potvrdenie výhry. Do prázdnej brány sa trafil Eric Staal.