Víťaznú sériu Divochov ukončili Senátori, rozhodol nešťastný gól

Séria víťazstiev Minnesoty sa zastavila na čísle šesť. O jej ukončenie sa v Xcel Energy Center postarala Ottawa Senators, ktorá Divochov zdolala 3:2. Wild dvakrát v zápase vyrovnali stav, na tretí gólový zápasy Sens z 56. minúty však už odpovedať nedokázali. Tento gól bol z pohľadu Minnesoty veľmi nešťastný, keďže pôvodne prihrávka Ceciho (spoza brány) sa od korčule Haulu a betónu Dubnyka dostala až do siete.

Za Wild skórovali vo forme hrajúci hráči: spomínaný Erik Haula a najlepší strelec tímu Zach Parise. Haula tak bodoval už v 10. zápase po sebe a Parise dal za posledné štyri duely šesť gólov, celkovo má ich v sezóne na konte 25.

Minnesota sa v prvej tretine zranil Jared Spurgeon, takže takmer celé stretnutie odohrala len s piatimi obrancami. Wild okrem toho chýbali útočníci Thomas Vanek (zranenie) a David Jones (choroba).

Minnesota Wild – Ottawa Senators 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly a asistencie: 32. Parise (Scandella, Dumba), 45. Haula (Pominville) – 24. Karlsson (Ryan, Pageau), 35. Pageau (Ryan, Karlsson), 57. Ceci (Pageau)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Scandella, Brodin – Reilly, Dumba – Parise, Koivu, Coyle – Zucker, Granlund, Fontaine – Niederreiter, Haula, Pominville – Schroeder, Stoll, Porter

V prvej tretine, ktorá skončila bez gólov, boli nebezpečnejší hostia z Ottawy. Dubnyk musel vytiahnuť niekoľko výborných zákrokov, najväčší asi proti Zibajenadovi, ktorý strieľal z medzikružia. Z Minnesoty bola najaktívnejšia tretia formácia, Niederreiter a Haula aj strelecky ohrozili Andersona v bráne Senátorov. Aj ten však chytal spoľahlivo. Nepríjemnou správou pre domácich bol odchod obrancu Spurgeona zo zápasu, ktorý sa zranil pri blokovaní strely.

Prostredná časť už otvorenie skóre priniesla, po necelých štyroch minútach sa z gólu tešil Erik Karlsson, keď v útočnej tretine získal puk pred Niederreiterom a prestrelil Dubnyka. O sedem minút neskôr sa podarilo Divochom vyrovnať, presadil sa vo forme hrajúci Parise po tom, čo do brány dorazil zrazenú strelu od Scandellu.  Hostia však onedlho získali vedenie naspäť vďaka teču Pageaua pri backhandovej strele Ryana. Prvé vylúčenie zápasu prišlo až na konci druhej tretiny, kedy si zahrali presilovku domáci, príležitosť na vyrovnanie však nevyužili.

Vyrovnať sa Minnesote podarilo až v tretej tretine, keď Pominville skvelou krížnou prihrávkou našiel Haulu, a ten vymietol pavučinu Andersenovej brány. Wild mohli ísť aj prvýkrát do vedenia, Suter však v početnej výhode trafil len žrď hosťujúcej svätyne. Rozhodujúci a veľmi nešťastný okamih zápasu prišiel necelé štyri minúty pred koncom, kedy sa Ceci snažil spoza bránky prihrať a trafil korčule Haulu. Od neho sa puk odrazil do betónov Dubnyka a od nich do brány. Snahu Wild o tlak v posledných dvoch minútach zabrzdilo vylúčenie Dumbu, Divosi ale aj tak odvolali gólmana. Vytúžený gól na 3:3 to však už neprinieslo.

40 B Devan DUBNYK 59:03 19 3 86.36 0 0

Jeden komentár k “Víťaznú sériu Divochov ukončili Senátori, rozhodol nešťastný gól”

1. pavel napsal:

Čekal jsem prohru až dnes proti Detroitu, takže kluci musí zabrat. Bylo to takové nemastné, neslané utkání z obou stran a mělo skončit remízou. Prohrát po takovém gólu musí být fakt frustrující :-(. Ale i to patří k hokeji.