Vianočné priania Minnesoty Wild

Vianoce sú už za dverami a ako asi každý, tak aj vedenie klubu zo St. Paul určite má nejaké vianočné želania. Čo si môžu želať generálny manažér Chuck Fletcher, tréner Wild Mike Yeo alebo samotní fanúšikovia v súvislosti s Minnesotou Wild? Čo by malo byť v novom roku lepšie zo strany Divochov? Poďme sa na to pozrieť.

 

1. Lepšie oslabenia

V minulej sezóne mali Wild s 86,3 percentnou úspešnosťou najlepšie oslabovky v celej lige, v aktuálnom ročníku však od toho majú veľmi ďaleko. Úspešnosť len 77,2 pecenta ich radí na šiete miesto od konca, teda celkovo 25. priečku. Aj pre trápenie v početnej nevýhode, si vedenie Wild waiver listiny stiahlo veterána Jarreta Stolla, ktorý by tímu v oslabeniach mal pomôcť. Jeden hráč ich však celé nezachráni. Ako povedal aj kouč Yeo, Divosi musia v oslabeniach byť aktívnejší pri napádaní a sťažiť súperom vstup do pásma. Rovnako treba byť agresívny aj v obrannej zóne.

2. Lepšia hra Iowy

Farma Minnesoty zažíva ďaší katastrofálny ročník a opäť je najhorším tímom v AHL. V Iowe pritom hrajú veľké nádeje Wild a určite im na psychiku nesprospieva jedna porážka za druhou. Napríklad obranca Mike Reilly, ktorého klub získal v lete, je jednou z najväčších nádejí aj prvého tímu Divochov. Na farme je ale najhorším v celej lige v štatistike plus-mínus s 28 zápornými bodmi. Za neúspechmi Iowy určite stojí aj to, že Wild sa v posledných rokoch vo výmenách viackrát vzdali draftových výberov a teraz na farme nemajú dostatok talentu. Stále tam však majú  niekoľko zaujímavých hráčov (Keranen, Bertschy, Mitchell, Downing či Schroeder), z ktorých niektorí už aj okúsili NHL. Výkony by teda mohli byť o dosť lepšie.

3. Výmena Backstroma

Zo súčasnej situácie ohľadom Nicklasa Bacsktroma nemá úžitok klub a ani sám hráč. Skúsený gólman v uplynulých sezónach sužovaný zraneniami v tomto ročníku ešte nenastúpil ani na jeden duel a patrí mu pozícia brankárskej trojky za Dubnykom a Kuemperom. Fín sa pritom v pripravom kempe ukázal v  celkom dobrom svetle, šancu však potom nedostal a je evidentné, že dôveru klubu už nemá. Minnesote aj zbytočne zaberá miesto na súpiske, ak nemá dostať príležitosť. Preto sa pre obe strany ako najlepšia možnosť javí výmena. Problémom je ale jeho vysoký plat a otázny je aj záujem ostatných tímov. Wild by mohli uvažovať aj o vykúpení zo zmluvy, aby Backstromovi, ktorý celú kariéru v NHL zasvätil organizácii Wild, ešte v 37 rokoch dopriali príležitosť na reštart a rozlúčenie sa s kariérou v bráne, nie len na striedačke alebo tribúne.

4.Viac od Niederreitera (Nino zo začiatku sezóny)

Vyzerá to tak, že toto želanie sa už aj začína napĺnať. Švajčiarky útočník totiž v pondelok proti Dallasu zaznamenal dva body za gól a asistenciu a v ďalšom dueli si pripísal gólovú nahrávku. Presným zásahom prerušil 15-zápasové gólové suchoty, počas ktorých nazbieral len štyri gólové nahrávky. Na začiatku sezóny sa pritom „El Ninovi“ celkom darilo, vo formácii s Koivom a Zuckerom privádzali súperov do zúfalstva a často boli najlepším útokom Wild. Potom ale prišlo spomínané trápenie, počas ktorého sa Niederreiter prepadol do tretieho útoku. 19. decembra v súboji proti Nashvillu dokonca strávil na ľade len 10 minút, čo bolo jeho sezónne minimum. V ďalšom dueli už ale hral skvele a vyzerá to tak, že spolupráca s Coyleom a Fontanieom mu sedí. Snáď teda zastabilizuje svoje výkony a do konca sezóny vyrovná svoje štatistiky z minulého ročníka, kedy nazbieral 37 bodov a nasúkal 24 gólov. V tejto sezóne má zatiaľ na konte 14 bodov za 7 gólov a rovnaký počet nahrávok.

5. Dobré výkony prospektov na juniorskom šampionáte

Už na druhý sviatok vianočný vo Fínsku odštartujú majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov a svoje želiezka v ohni tam bude mať aj Minnesota. V piatich rôznych tímoch sa predstaví päť prospektov Wild. Česko bude reprezentovať brankár Aleš Stezka, za reprezentáciu USA nastúpi obranca Louis Belpedio, útočníci Jöel Eriksson Ek a Kirill Kaprizov budú reprezentovať Švédsko respektíve Rusko a vo farbách domáceho Fínska sa objaví gólman Kaapo Kähkönen. Najviac sa očakáva od Belpedia (ten bude vo svojom tíme aj asistentom kapitána), Erikssona a Kaprizova, ktorí by mali byť ťahúňmi svojich tímov, palce však budme držať všetkým. Podrobnejší článok o juniorskom šampiónáte a očakávaných úlohách minnesotských talentov v ich národných tímoch nájdete TU.

 

Tak čo, ste spokojný s týmito želaniami, alebo vám tu niečo chýba? Dajte nám vedieť v komentároch.

Jeden komentár k “Vianočné priania Minnesoty Wild”

  1. pavel napsal:

    Bylo by skvělé, kdyby se to vyplnilo :). Teda až na Iowu, tam už asi nepomůže ani vánoční přání :-))

Pridajte komentár