Vďaka šiestim gólom v tretej tretine Wild zdolali Dallas

Minnesota sa vo včerajšom dueli v Xcel Energy Center dve tretiny trápila, šance nevedela pretaviť do gólov a prehrávala 1:0. V tretej časti sa však všetko zmenilo a vďaka šiestim gólom v poslednej tretine Wild zdolali Dallas 6:2.  Divosi vyhrali tretí zápas za sebou už sa konečne posunuli aj na priečku, ktorá znamená postup do play-off.

Minnesota Wild – Dallas Stars 6:2 (0:0, 0:1, 6:1)

Góly a asistencie: 42. Parise (Folin, Fontaine), 44. M. Koivu, 49. Veilleux (Scandella, Brodziak), 54. Dumba PP (Granlund, Brodin), 55. Granlund (Prosser, Folin), 58. Parise (Granlund) – 35. Spezza PP (Klingberg, Ritchie), 59. Spezza (Benn, Hemský)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Dumba, Scandella, Folin, Prosser – Pominville, Koivu, Niederreiter – Fontaine, Granlund, Parise – Schroeder, Coyle, Vanek – Brodziak, Haula, Veilleux

Prvá tretina sa skončila bez gólov aj napriek tomu, že sa Minnesota snažila rýchlo dostať do vedenia. Gólman Stars Enroth však mal iné plány a dobre zakročil pri šanciach Zacha Pariseho aj Thomasa Vaneka. Wild zatlačili aj v presilovke, gól ale nepadol. Potom trochu prevzal iniciatívu Dallas, Divosi však dobre blokovali strel&, o zvyšok sa postaral brankár Devan Dubnyk.

Aj v druhej tretine Wild nepremenili niekoľko dobrých príležitostí, a potom sa dostali do problémov po dvoch vylúčeniach kapitána Koiva za sebou. Dallas druhú presilovku využil zásluhou Jasona Spezzu, ktorý sa presadil strelou príklepom z pravého kruhu. A keď Erik Haula nevyužil brejk Wild v oslabení, do tretej tretiny vstupovali s jednogólovým vedením Stars.

A vtedy začala smršť Minnesoty. Parise vyrovnal na 1:1 po minúte a štyridsiatich sekundách tretej dvadsaťminútovky po tom, čo zužitkoval peknú prihrávku od Chriatiana Folina. Ani nie dve minúty na to už Wild vyhrávali, Koivu z ťažkého uhlu prekvapivo prekonal Enrotha.

Poistku pridal v 49. minúte po strele Marca Scandellu a zmätku pred bránou Stephane Veilleux a o päť minút neskôr zvýšil na 4:1 nováčik Matt Dumba presilovkovým gólom.

Divosi ale ešte nekončili, v 55. minúte využil samostatný únik po prihrávke Natea Prossera na gól Mikael Granlund. Dve minúty pred koncom dal na 6:1 svojim druhým gólom v zápase a 25. v sezóne Parise. Najlepší strelec Wild v tomto ročníku sa po stretnutí stal prvou hviezdou.

Dallas v predposlednej minúte ešte skorigoval výsledok na 6-2, opäť sa presadil Spezza.

„prvé dve tretine sme nehrali najlepšie, ale potom sme o dosť zlepšili našu hru,“ skonštatoval Dubnyk, ktorý v zápase zastavil 18 striel, pre wild.nhl.com. „Veríme sa a vyhrávame zápasy.“