Vánoce budou veselé! Wild zdolali silný Montreal

Poslední utkání před krátkou sváteční pauzou přizvalo do Xcel Energy Center dalšího špičkového soupeře – Montreal Canadiens. Vedoucí tým Atlantické divize ovšem v Minnesotě poznal sílu domácí obrany, když mu za celé utkání byl dovolen jediný gól. Defenzivně se hrálo i na druhé straně, ovšem Divočině se povedly dvě trefy z holí Pominvillea a Coylea. Díky 23 zákrokům Kuempera zvítězila těsně 2:1.

Minnesota Wild – Montreal Canadiens 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Pominville (Granlund), 45. Coyle (Niederreiter) – 53. Carr (Eller, Galchenyuk).

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Scandella, Brodin, Prosser, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Koivu (C), Zucker – Niedermaier, Coyle, Fontaine – Huala, Stoll, Carter.

Úvodní část herně patřila domácímu celku, který byl častěji na puku a vypracoval si více šancí i těsné vedení. Na druhé straně Canadiens sice se soupeřem drželi krok, ovšem jejich aktivita byla v menší míře. Diváci v Xcel Energy Center na gól čekali do třinácté minuty, kdy štěstí z těžkého úhlu zkoušel Granlund. Jeho střelu Condon vyrazil před sebe, kde skvělou orientaci ukázal Jason Pominville. Zády k brance dokázal z otočky baseballovým úderem usměrnit volný kotouč do sítě.

Domácí Wild byli při chuti a v průběhu první třetiny si ještě zahráli přesilovou hru a především byli blízko těsně před přestávkou druhému gólu. Po dobrém forčekinku Granlunda se už radovali z gólu, jenže byl volán videorozhodčí a bylo usouzeno, že puk nepřešel brankovou čáru.

Po přestávce si týmy úlohy lehce vyměnily, jelikož nyní to byl Montreal, kdo častěji ohrožoval branku soupeře. Brankář Kuemper se musel mít několikrát na pozoru a připsal si několik úspěšných zákroků, žádnou velkou gólovou šanci ale hasit nemusel. Podobně na tom byl i Condon na druhé straně, byť krátce po startu prostřední části se řítil sám na branku Stoll, jenže svoje zakončení nezvládl a po snažení o forhendový blafák nedokázal ani vystřelit. Na bezbrankové druhé třetině nezměnila nic ani přesilová hra hostů. Při té Minnesota předvedla svojí pevnou obranu a nedovolila soupeři jedinou střelu. Po čtyřiceti minutách měli oba týmy shodně po 15 střeleckých pokusech.

Opatrný hokej gólově rozsekl po pěti minutách hry ve třetí části Charlie Coyle. Ten vyrazil do útoku podél levého mantinelu, obešel obránce a pak zápěstní střelou poslal puk nad Condonovo rameno přesně pod horní tyčku.
O dalších pět minut se podruhé v utkání volalo video, a to po důrazu Pariseho, který se u tyčky na několikrát snažil procpat puk do sítě. Condon držel puk na čáře taktak. Po videu rozhodčí nabyli dojmu, že ani tentokrát nebyl touš za čárou. Na čímž Parise ještě dlouho poté kroutil hlavou.
Gólově naopak udeřili hosté. Po buly v útočném pásmu se k bekhendové střele dostal Daniel Carr. Přesouvajícímu se Kuemperovi prošel puk pod betonem. Těsný stav tak nahrával zajímavému závěru utkání. Ve hře bez brankáře měli Canadiens velkou šanci půl minuty před koncem normální hrací doby. Po střele od modré vypadl Kuemperovi puk z výstroje a na poslední chvíli jej dokázal v brankovišti před dojíždějícími hráči zalehnout. Poslední vteřiny už Wild přečkali bez úhony a mohli slavit výhru.