Vanek je frustrovaný z bezgólového začiatku

Keď sa novinári pýtali Thomasa Vaneka či je frustrovaný z pomalého začiatku v Minnesote Wild, on nezapieral. „Samozrejme, že som,“ povedal Rakúšan. Vanek, ktorý podpísal v júli s Wild zmluvu aby posilnil ofenzívu, v prvých štyroch zápasoch sezóny neskóroval. Problém so strieľaním gólov má aj celý tím Wild, v posledných dvoch zápasoch divosi strelili len dva góly.

„Myslím si, že len potrebujem dať prvý gól a rozbehne sa to,“ povedal Vanek. „Necítim sa ešte nejak nervózne. Mali sme niekoľko dobrých šancí, jednoducho nám ešte nepadli.“

Vanek, bývalý hráč minnesotskej univerzity, strelil v každej zo svojich doterajších deviatich sezónach v NHL aspoň 20 gólov. V tomto ročníku má na konte jedu asistenciu a 13 striel v štyroch zápasoch.

V lete mu vedenie Minnesoty ponúklo 19,5 miliónový kontrakt na tri roky, pretože je to typ strelca, ktorý Wild chýbal.

Vanek mal v zápasoch šance, a tak ho môže gólový pôst mrzieť, hlavne po nedeľnej prehre 2-1 s obhajcom Stanley Cupu Los Angeles.

„Nie je pochýb, že je frustrovaný,“ povedal o Vanekovi tréner Wild Mike Yeo. „Hlavne keď v zápase prehrávate, góly neprichádzajú ľahko a vy do toho dávate veľa, je jasné, že pociťujete veľkú frustráciu. Ale myslím si, že je dôležité, aby sme si z nedeľného zápasu vzali pozitíva a našli negatíva, ktoré treba odstrániť. Takto sa pripravíme na ďalší zápas, a len na to záleží.“

Yeo v tréningovom kempe chválil chémiu medzi Vanekom a Mikkom Koivom, ktorí teraz hrajú spolu v druhej formácii. Vanek však nie je jediný z formácie, kto zažíva pomalý štart do sezóny. Koivu v prvých štyroch zápasoch nebodoval.

„V tíme je niekoľko hráčov, ktorý majú horší začiatok, nechcem ale na nich začať vytvárať tlak,“ tvrdí Yeo. „Keď sa pozrieme na nedeľný zápas a na to, koľko šancí si táto formácia (Koivu, Vanek, Fontaine) vytvorila, uvidíme, že oni mali najviac šancí z nášho tímu. Chce to len čas aby sa chytili aj gólovo.“

3 komentárov k “Vanek je frustrovaný z bezgólového začiatku”

 1. FeelWild napsal:

  Já bych se nebál hold si z klukama musí trošku sednout…. Těžko říct možna by ho bylo dobré dát ho do útoku z Grandlundem (C) a NIEDERREITER (rw) a Veneka dat da LW… Potřebuje kolem sebe mladé suverenní hráče…. Kdybych byl Yeo tak bych ty formace dal připližně tak:
  1. Pominville – Haula – Parise
  2. Niederreiter – Grandlund – Vanek
  3. Coyle – Koivu – Zucker
  4. Cooke – Carter – Fontaine

  Obrana:
  1. Brodin – Suter
  2. Spurgeon – Scandella
  3. Folin – Dumba

 2. FeelWild napsal:

  A v brance Darcy 🙂

 3. admin napsal:

  Zaujímavý pohľad… Ja hlavne dúfam, že konečne už dáme gól v presilovke.

Pridajte komentár