V Tampe to nevyšlo. Napravia si Divosi chuť proti rozbehnutým Panterom?

Náročný „floridský“ víkend pokračuje. Po súboji s Tampou Bay odohrá Minnesota duel v Miami, kde ich čaká tím, ktorý vyhral osem duelov za sebou. Florida sa v tejto sezóne zaradila k popredným tímom Východnej konferencie a spomínanou šnúrou víťazstiev vytvrila nový klubový rekord. Divosi majú teda pred sebou ťažkú skúšku a ak v nej chcú uspieť, budú musieť podať oveľa lepší výkon ako predviedli v noci proti Lightning.

Wild v dueli proti Tampe síce získali jeden bod za prehru 3:2 po samostatných nájazdoch, dve tretiny však boli oveľa horším tímom a v hre ich udržal len skvelý Dubnyk. Až v treťom dejstve to bol výkon, aký od Divochov chceme vidieť. V ňom prestrieľali domácich 15:3 a strelili vyrovnávajúci gól zásluhou Spurgeona. Do čierneho sa trafil aj Charlie Coyle, ktorý si pri druhom góle pripísal aj asistenciu. Coyle je vo forme, veď v posldných šiesich strentutiach nazbieral sedem bodov.

Do zápasu včera už nastúpil aj Zach Parise, ktorý vynechal niekoľko duelov pre zranenie. S jeho návratom sa vynára otázka zloženia útočných formácii. V celom priebehu zápasu proti Bleskom tréner Yeo menil útoky a nevieme ako ich poskladá dnes. Justin Fontaine bol hráčom, ktorý pre návrat Pariseho vypadol zo zostavy, v dueli predtým však dvakrát asistoval, hral dobre a zaslúžil by si šancu. Naopak, Jarret Stoll od svojho príchodu hral v každom zápase, zatiaľ však nepresvedčil. Uvidíme, či sa ho Yeo rozhodne posadiť na tribúnu.

V bráne Wild by opäť mal stáť Devan Dubnyk. Na striedačke bude pripravený Niklas Backstrom, keďže mladý Kuemper je zranený.

Florida Panthers

Skvelú formu Floridy sme už spomínali. Panteri sú lídrami Atlantickej divízie a v decembri sa z víťazstva netešili iba trikrát, naposledy ešte 12.12. minulého roku. Počas stále trvajúcej šnúry výhier zdolali aj Montreal (3:1), včera New York Rangers dokonca vynulovali (3:0).

Panthers majú výborný mix skúseností a mladej dravosti. Lídrom tímu je česká legenda Jaromír Jágr, ten je aj v 43 rokoch najproduktívnejším hráčom tímu (26 bodov). Jágr láme jeden rekord za druhým a najnovšie bol aj zvolený fanúšikmi do nadchádzajúceho zápasu hviezd. Floridá má inak vyrovnaný útok, mladíci Alexander Barkov, Vincent Trocheck a Reilly Smith majú na konte rovanko ako Jágr 11 strelených gólov. V produktivite je za českým veteránom fínska dvojica, Jonathan Huberdeau (25 bodov) a Jussi Jokinen (24 bodov).

Obrana sa môže spoľahnúť na ešte len 19-ročného Aarona Ekblada, ten je s 18 bodmi aj najlepším zadákom tímu. Na jeho vývoj dohliada skúsený Brian Campbell. Gólmanský post má v rukách Roberto Luongo, ktorý podáva výborné výkony a ak treba, výborne ho zastúpi aj Al Montoya.

Porovnanie súperov

16-6-4-12 bilancia 19-1-7-10
2. miesto vo Vých. konferencii
48 bodov
postavenie v tabuľke 5. miesto v Záp. konferencii
47 bodov
Jaromír Jágr 26 bodov najviac kan. bodov Mikko Koivu 31 bodov
Jaromír Jágr, Alexander Barkov
Vincent Trocheck, Reilly Smith 11 gólov
najlepší strelec Thomas Vanek 12 gólov
Jonathan Huberdeau 21 asistencií najlepší nahrávač Mikko Koivu 21 asistencií
Aaron Ekblad 18 bodov najlepší obranca Ryan Suter 24 bodov
Aaron Ekblad, Brian Campbell +12 najlepší v +/- Marco Scandella +12
Connor Brickley (Ú) 5 bodov najlepší nováčik Christoph Bertschy (Ú) 0 bodov
Roberto Loungo 92,80% (31 z.)
Al Montoya 92,93% (8 z.)
úspešnosť zákrokov
Devan Dubnyk 91,89% (30 z.)
Darcy Kuemper 92,61% (9 z.)

Predpokladaná zostava

Dubnyk (Backstrom) – Suter, Spurgeon – Dumba, Scandella – Brodin, Prosser – Zucker, Koivu, Coyle – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Haula, Niederreiter – Porter, Stoll, Carter

Pridajte komentár