V noci na Minnesotu a St. Louis čaká ďalší súboj, Wild doma chcú vyrovnať stav série

Dnes v noci od druhej nášho času čaká na Minnesotu dôležitý zápas. Prvý duel série proti St. Louis totiž v Xcel Energy Center prehrala a ak sa do St. Louis na ďalšie dva zápasy nechce sťahovať za veľmi nepríjemného stavu 0:2, potrebuje tento duel vyhrať. Domáci fanúšikovia budú Divochov určite hnať za víťazstvom, a tí, ak podajú podobný výkon ako otváracom dueli, si môžu veriť.

Zápas č.2

Minnesota Wild vs. St. Louis Blues

Stav série 0:1

V prvom zápase série boli Wild takmer vo všetkých ukazovateľoch lepší ako súper. Vyhrávali vhadzovania, hrali agresívnejšie, a striel mali dvakrát viac ako Bluesmani. Gólmana Allena ohrozili až 52 krát (čo je ich historický rekord v play-off), no ten podal vynikajúci výkon a udržal svoj tím v hre o výhru, o ktorej napokon v predĺžení rozhodol Edmundson.

„Nemôžeme byť frustrovaní,“ povedal pre denník StarTribune útočník Wild Eric Staal. „Myslím si, že musíme hrať podobne (ako v prvom dueli). Mali sme veľa dobrých pasáží, veľa šancí, len nám to tam nepadalo.“. V podobnom duchu sa vyjadril aj kapitán Mikko Koivu: „Vytvorili sme si dostatok šancí na strelenie viac ako len jedného gólu. Jednoducho sme len nedokázali prekonať ich brankára.“

Keďže s výkonom Minnesoty bol tréner Bruce Boudreau spokojný (hoci s efektivitou už menej), neplánuje na dnes žiadne zmeny v zostave. Prvý duel veľmi nevyšiel obrancovi Christianovi Folinovi, ktorý sa zdal neistý, Boudreau však povedal, že len potrebuje hrať viac a aj jeho výkony pôjdu hore.

Čo sa týka druhého tábora, je jasné, že Blues budú dnes chcieť podať lepší výkon ako vo štvrtok. Uvedomujú si, že v prvom dueli ich zachránil Jake Allen a aj dávka šťastia. „Myslím si, že len potrebujeme podať komplexnejší výkon,“ vyjadril sa Allen. „Musíme do našej hry dostať viac rýchlosti… Určite budeme v ďalšom zápase lepší. Máme na to, aby sme predviedli oveľa viac.“

Predpokladané zostavy

Wild

Niederreiter – Staal – Parise
Haula – Koivu – Granlund
Zucker – Hanzal – Coyle
Stewart – Eriksson Ek – Pominville

Suter – Spurgeon
Scandella – Dumba
Brodin – Folin

Dubnyk
(Kuemper)

Blues

Schwartz - Barbashev - Tarasenko
Sobotka - Lehtera - Steen
Paajarvi - Berglund - Perron
Upshall - Brodziak - Reaves

Bouwmeester - Pietrangelo
Edmundson - Parayko
Gunnarson - Schmaltz

Allen
(Hutton)

 

Pridajte komentár