V domácom dueli proti Rangers už Divochom pomôže aj uzdravený Hanzal

Po sérii piatich duelov na štadiónoch súpera sa Wild na jeden zápas vracajú do domácej Xcel Energy Center, kde sa pokúsia nájsť stratenú formu a prerušiť šnúru troch prehier. Čaká ich však silný súper. New York Rangers je totiž najlepším tímom NHL, čo sa týka duelov vonku.  Wild však dnes už môžu počítať aj s českým útočníkom Martinom Hanzalom, ktorý pre chorou vynechal posledné tri zápasy.

Spolu s Hanzalom dnes trénovali aj zranení obrancovia Christian FolinGustav Olofsson, tí však budú môcť do akcie zasiahnuť až v budúcom týždni.

Minnesotu po dnešnom dueli, ktorý začína o polnoci nášho času, čaká zajtra hneď o 22:00 ďalší duel (proti Winnipegu), takže šancu zrejme dostanú obaja brankári. Dnes by mal chytať Devan Dubnyk.

New York Rangers

Rangers síce vo Východnej konferencii doteraz nazbierali štvrtý najvyšší počet bodov, kvôli systému divokých kariet im ale patrí až pozícia prvej divokej karty. Pred play-off sa teda budú určite dostať do prvej trojky vo svojej divízii, aby mali lepšiu pozíciu vo vyraďovacej časti.

Trochu prekvapujúcim lídrom bodovania tímu v tejto sezóne je J.T. Miller, ktorý má na konte 51 bodov. Len o bod menej si pripísal najlepší nahrávač Mats Zuccarello. Celkovo je ofenzíva Rangers rozložená na viacero hráčov, o gól sa starajú hlavne 26-góloví Chris Kreider a Michael Grabner.

Obranu má pod palcom skúsený Ryan McDonagh, popri ktorom podáva skvelé výkony aj nováčik Brady Skjei. V bránkovisku je jednotkou Švéd Henrik Lundqvist, ktorý ale je zranený. Spoľahlivú dvojku mu robí Fín Antti Raanta, ktorý by aj dnes mal chytať.

Porovnanie súperov

36-7-6-20 bilancia 36-8-3-24
2. miesto v Záp. konferencii,
92 bodov
postavenie v tabuľke 7. miesto vo Vých. konferencii,
91 bodov
Mikael Granlund 65 bodov najviac kan. bodov J.T. Miller 51 bodov
Mikael Granlund 24 gólov najlepší strelec Kreider, Grabner 26 gólov
Mikael Granlund 41 asistencií najlepší nahrávač Mats Zuccarello 36 asistencií
Ryan Suter 34 bodov najlepší obranca Ryan McDonagh 38 bodov
Jason Zucker +33 najlepší v +/- Michael Grabner +19
Tyler Graovac (Ú) 8 bodov najlepší nováčik Brady Skjei (O) 32 bodov
 Devan Dubnyk 93,0 % (56 z.)
Darcy Kuemper 90,4 % (16 z.)
úspešnosť zákrokov
Henrik Lundqvist 91,3 % (51 z.)
Antti Raanta 92,1 % (26 z.)
Magnuss Hellberg 100 % (1 z.)

Prvý vzájomný zápas v tejto sezóne

New York Rangers – Minnesota Wild 4:7 (1:1, 2:5, 1:1)

Góly a asistencie: 4. K. Hayes (Zuccarello, Stepan), 23. McDonagh (Stepan, Kreider), 39. Stepan (Zuccarello, Klein), 57. Kreider (Zuccarello, McDonagh) – 10. Granlund (Zucker, Koivu), 21. Koivu (Zucker, Granlund), 21. Niederreiter (Coyle, Staal), 25. Scandella (Coyle), 33. Zucker (Granlund), 38. Dumba (Coyle, Staal), 59. Coyle (Niederreiter)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Pominville, Graovac, Gabriel – Schroeder, Cannone, Stewart.

Predpokladaná zostava Wild

Coyle – Staal – Niederreiter
Zucker – Koivu – Granlund
Parise – Haula – Stewart
Schroeder – Hanzal – Pominville

Suter – Spurgeon
Brodin – Dumba
Scandella – Prosser

Dubnyk
(Kuemper)

Pridajte komentár