V Dallase Divosi s prehrou, Suter sa zranil

Dallas dnes v noci Minnesote oplatil porážku z piatku a zároveň jej prerušil sedemzápasovú bodovú šnúru. Pred záverečnými štyrmi duelmi základnej časti tak Wild majú na tretej priečke Centrálnej divízie štvorbodový náskok pred St. Louis a Coloradom. Okrem prehry 4:1 Divochov znepokojilo zranenie defenzívnej opory Ryana Sutera, ktorému z ľadu museli pomáhať spoluhráči. Novinár Michael Russo informoval o tom, že Suter má možno zlomenú nohu, čo je s blížiacim sa play-off a zraneným Spurgeonom veľmi nepríjmená správa.

Dallas Stars – Minnesota Wild 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 13. Spezza (Radulov, Klingberg), 28. Klingberg (Benn, Seguin), 41. Faksa (Pittlick), 60. Seguin – 42. Parise (Granlund,  Brodin)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Dumba, Brodin, R. Murphy, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Granlund – Parise, M. Koivu, Niederreiter – Greenway, Cullen, Coyle – Winnik, J. Eriksson Ek, M. Foligno.

Prvú veľkú šancu duelu mali domáci, keď po strele Seguina dorážal Jamie Benn, Dubnyka však neprekonal. Gólman Wild sa vyznamenal aj pri príležitosti Smitha, v 13. minúte už bol ale prikrátky na Spezzov blafák. Na puk si síce siahol, ten však aj tak skončil v bráne. Minnesote patril záver tretiny, v ktorej mala niekoľko príležitostí, vyrovnať sa ale nepodarilo. Erikssona Eka vychytal Lehtonen a Dumba prestrelil bránu.

Aj do druhej časti lepšie vstúpil Dallas. V prečíslení 2 na 1 Dubnyk skvele vychytal Radulova , 28. minúta už ale priniesla druhý gól v jeho sieti. Po strate puku Greewaya v strednom pásme sa k puku dostal Seguin, ktorý našiel Benna a ten naservíroval puk medzi kruhy Klingbergovi, ktorý zvýšil na 2:0. Stars naďalej tlačili a Dubnyk mal plné ruky práce. Výborné zákroky vytiahol proti Eliemu aj Radulovovi a pri strele Seguina mu pomohla žrď. Aspoň na konci tretiny sa Divosi zdvihli, a hoci Winnik neskóroval, vybojovali aspoň početnú výhodu.

Tretiu tretinu Divosi začínali presilovkou, v ktorej chceli streliť kontaktný gól. A gól aj strelili, ibaže v nej ešte predtým aj inkasovali, keď v 19. sekunde potrestal Murphyho chybu v rozohrávke Radek Faksa. Wild sa späť na rozdiel dvoch gólov dostali zásluhou Pariseho, ktorý tečoval Granlundovu strelu. Hostia potom poriadne tlačili a viackrát boli blízko kontaktného gólu, no streliť ho nedokázali. Viackrát zkvele zakročil Lehtonen a niekoľkrát Divosi nezvládli puk poskakujúci v bránkovisku dotlačiť do siete. V závere skúsili vabank a odvolali Dubnyka no ani to nepomohlo. Skóre duelu už len trefou do prázdnej brány uzavrel Seguin.