V Chicagu Wild s prvou výhrou v sezóne, ale aj s ďalšími tromi zraneniami

V treťom zápase sezóny sa Minnesota dočkala prvého víťazstva. V Chicagu zdolala divízneho rivala 5:2. Rozhodlo sa v tretej tretine, kedy dvakrát skóroval najlepší strelec Wild Chris Stewart. Oporou bol aj gólman Devan Dubnyk s 36 zákrokmi. Výsledok potešil, čo však teší menej, sú problémy so zraneniami. Divosi na zápas pre absencie Pariseho a Granlunda nastúpili len s 11 útočníkmi a dohrali ho len s ôsmimi. V tretej tretine duelu sa totiž zranili aj Marcus Foligno, Nino Niederreiter a Charlie Coyle. Zostáva len dúfať, že to nebude nič vážne, pretože Wild sú platovým stropom limitovaní pri manipulácii so zostavou.

Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Góly a asistencie: 49. Hartman (Kero, Kane), 60. Toews (Forsling, Hartman) – 40. Staal (Coyle), 5. Stewart (Zucker), 53. Zucker (Reilly, Cullen), 56. Stewart (Ennis, Spurgeon), 58. Koivu (Eriksson Ek, Quincey)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Dumba, Quincey, Reilly, Olofsson – Niederreiter, E. Staal (A), Coyle – M. Foligno, M. Koivu (C), Ennis – Zucker, Eriksson Ek, Stewart – Winnik, Cullen.

Prvá tretina sa niesla v opatrnom duchu, bez výraznejších gólových šancí. Wild boli strelecky o čosi aktívnejší, k čomu im dopomohla aj jedna presilovka. Využiť ju však nedokázali, a tak bol po 20 minútach stav bezgólový.

Prostredná časť už priniesla oveľa zaujímavejší hokej. Na začiatku tretiny sa Divosi ubránili prvej presilovke domácich, a potom niekoľkokrát zahrozili. Crawford vytiahol výborný zákrok proti backhandovému zakončeniu Zuckera aj strelám Coyla a Niederreitera. Ani Dubnyk na druhej strane sa nednudil. Pri šanci Pánika ho ešte zastúpil Spurgeon, ktorý strelu Slováka smerujúcu do odkrytej brány Wild vo vzduchu vytečoval hokejkou, potom ale už hviezdil hosťujúci gólman. Vychytal okrem iných aj Boumu a Sadda a bol hlavným dôvodom, prečo ešte nepadol gól. To prestalo platiť v poslednej minúte, keď Coyle zachytil zlú rozohrávku Hawks, posunul puk Ericovi Staalovi, a ten prekonal Crawforda a otvoril skóre.

V 8. minúte tretej časti sa Chicagu podarilo vyrovnať zásluhou Ryana Hartmana, ktorý za Dubnyka dorazil strelu Kera. Blackhawks mohli ísť krátko nato aj do vedenia, Anisimova strela sa však od obidvoch žrdí odrazila von z brány. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 51. minúte, kedy po krásnej prihrávke Zuckera skóroval Stewart. Blackhawks reklamovali ofsajd Zuckera a vzali si „coach challenge“. Útočník Wild naozaj vyzeral byť mimo hry, puk sa však do útočného pásma dostal od domáceho Seabrooka, takže gól platil a za neúspešný challenge dostal Chicago podľa nového pravidla dvojminútvý trest. Minnesota to využila, v presilovke na 3:1 zvýšil Jason Zucker, ktorý na gól spoza brány šikovne využil Crawfordove betóny. Domáci sa pre odvolanie brankára rozhodli netradične už 4 minúty pred koncom, úspech im to ale neprinieslo. Do prázdnej brány dal gól Stewart aj Mikko Koivu a bolo rozhodnuté. V záverečnej minúte ešte Hawks znížili zásluhou Toewsa, bola to už ale len kozmetická úprava výsledku.