Už s istotou postupu nastúpia utrápení Divosi dnes o 18:30 v Detroite

Minnesota Wild má po včerajšku istý postup do play-off. Vyraďovaciu časť jej definitívne zabezpečila prehra Los Angeles s Rangers. Divosi, ktorí sa v nadstavbovej časti predstavia piaty rok po sebe, sa však stále zmietajú vo veľkej kríze. V sobotu opäť prehrali a pripísali si siedmu prehru z posledných ôsmich zápasov. Pred play-off to vôbec nie je dobrý znak, a dávajú to najavo aj fanúšikovia, ktorí Wild v sobotu po prehre s Canucks vybučali.

„Je to hanba, hanbím sa,“ priznal tréner Bruce Boudreau po zápase. „Ak by som bol fanúšikom, tak by som bučal ešte viac, pretože za toto zaplatili veľa peňazí.“

Minnesota odohrala v sobotu 13. zápas v priebehu 24 dní, ale Boudreau sa na ťažký rozpis vyhovárať nechce. „Mohli by sme hrať aj štyri zápasy za štyri dni. Nebudeme únavu využívať už viac ako výhovorku,“ poznamenal s tým, že by urobil zmeny v zostave, ak by už nebolo po prestupovej uzávierke. „Neviem, čo to spôsobilo. Ak by som vedel, tak by som to riešil. Začalo sa to týždňom voľna. Nevieme sa vrátiť do starej formy, no musíme sa k nej vrátiť, lebo teraz nám to nejde vôbec dobre.“

Detroit Red Wings

25 rokov Červené Krídla nechýbali v play-off, v tejto sezóne sa však ich séria skončí. Vo Východnej konferencii sú až na 15. mieste a na postupové priečky strácajú ťažko dosiahnuteľných 14 bodov.

Azda jediným hráčom, ktorý v tomto ročníku z Detroitu nezaostáva za očakávaniami je švédsky veterán Henrik Zetterberg, s 61 líder líder bodovania tímu. Najlepším strelcom je 21-gólový Slovák Tomáš Tatar, no ani on neprežíva vydarenú sezónu. Bývalý hráč Wild Thomas Vanek nazbieral doteraz 38 bodov, rovnako ako Gustav Nyquist.

V obrane je produktívny Mike Green, v tabuľke pravdy má však až 17 záporných bodov, podobne ako väčšina jeho kolegov z obrany. Na brankárskom poste je jednotkou Čech Petr Mrázek jeho výkony sú ale sklamaním. Naopak, veľmi dobré čísla si drží skúsený Jimmy Howard.

Porovnanie súperov

Výsledek obrázku pro detroit red wings logo
16-13-12-32 bilancia 37-7-6-24
15. miesto vo Vých. konferencii,
70 bodov
postavenie v tabuľke 2. miesto v Záp. konferencii,
94 bodov
Henrik Zetterberg 61 bodov najviac kan. bodov Mikael Granlund 66 bodov
Tomáš Tatar 21 gólov najlepší strelec Staal, Granlund 25 gólov
Henrik Zetterberg 45 asistencií najlepší nahrávač Mikael Granlund 41 asistencií
Mike Green 32 bodov najlepší obranca Ryan Suter 35 bodov
Henrik Zetterberg +15 najlepší v +/- Ryan Suter +32
Anthony Mantha (Ú) 34 bodov najlepší nováčik Tyler Graovac (Ú) 9 bodov
Petr Mrázek 90,1 % (46 z.)
Jimmy Howard 93,5 % (21 z.)

Jared Coreau 88,7 % (14 z.)

úspešnosť zákrokov
 Devan Dubnyk 92,7 % (60 z.)
Darcy Kuemper 90,0 % (17 z.)

Prvý vzájomný zápas v tejto sezóne

Minnesota Wild – Detroit Red Wings 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 14. Granlund (Koivu, Olofsson), 16. Niederreiter (Koivu, Prosser), 35. Coyle (Pominville, Olofsson), 44. Parise (Pominville), 48. Folin (Coyle), 51. Parise (E. Staal, Spurgeon) – 27. Mantha (Ouellet, Nyquist), 36. Zetterberg (Ouellet, Mantha), 45. Athanasiou (Jensen, Kronwall)

Predpokladaná zostava Wild

Parise – Staal – Coyle
Granlund – Koivu – Zucker
Niederreiter – Hanzal – Pominville
Stewart – Haula – White

Suter – Spurgeon
Brodin – Folin
Scandella – Dumba

Dubnyk
(Kuemper)