Tvrdý direkt. Minnesota vysoko prohrála v Dallasu

Na ledě Dallasu Stars se Minnesotě v posledních letech dařilo. Do Texasu navíc přijela se skvělou formou v zádech, odjíždí ale mírně řečeno s debaklem. Ve druhé části dostali Wild čtyři góly a další dva soupeř přidal ve třetí třetině. Wild dokázali v průběhu posledních dvaceti minut korigovat jediným gólem z hole Zuckera. To ovšem nic nezměnilo na jasné porážce a debaklu, na který je nutné rychle zapomenout.

Dallas Stars – Minnesota Wild 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Janmark (J. Klingberg, Spezza), 30. Johns, 32. Ja. Benn (D. Shore, Seguin), 35. Seguin (Ja. Benn, Radulov), 49. Radulov (Seguin), 57. Hamhuis (Pateryn, B. Ritchie) – 46. Zucker (Granlund, Spurgeon)

Minnesota Wild: Stalock (41. Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Prosser, Reilly – Mikael Granlund, M. Koivu, Zucker – Ennis, E. Staal, Niederreiter – Coyle, J. Eriksson Ek, Parise – M. Foligno, Cullen, Winnik.

V první třetině gól nepadl a herně nic nenasvědčovalo tomu, že by utkání mělo skončit pětigólovým rozdílem. Celkově bylo prvních dvacet minut velice skoupých na šance, jedinou větší příležitost měl Staal který dorážel z blízkosti střelu od modré. Proti dorážce se ale zaskvěl Lehtonen. Vše podstatné si hráči schovali do druhé části. Bohužel šlo výhradně o hokejisty Dallasu.

Skóre mohl před polovinou utkání otevřít Roussel, jenže z  brankoviště přestřelil horní tyč. Na konci 29. minuty ale domácí využili přesilovou hru. Klingbergovu střelu od modré sklepl před Stalockem Mattias Janmark. Hned v následující minutě přišla asi klíčová chvíle utkání. Wild špatně rozehráli a po pravém křídle pláchl Stephen Johns. Tvrdou střelou k bližší tyči zvýšil na 2:0 a později se jeho gól ukázal jako vítězný. O další dvě minuty byl rozdíl už třígolový. Opět v přesilové hře se prosadil Jamie Benn, jenž dorážel za bezmocného Stalocka z brankoviště. Na začátku 35. minuty dokonal Dallas svojí skvělou jízdu, když si první formace rozebrala hostující obranu a na konci akce stál Tyler Seguin.

Do třetí části nahradil v brankovišti Stalocka Dubnyk a hned měl hodně práce při vyložené šanci Janmarka. Minnesota ve 46. minutě dokázala vykřesat naději. Granlund krásnou přihrávkou vyslal do úniku Jasona Zuckera, který vymetl přesně růžek Lehtonenovy branky. Jenže prostor pro další snížení už Minnesota nedostala, o další dvě minutě totiž i Dubnyk tahal ze sítě puk. Před branku si z rohu najel Alexandr Radulov a bekhendem skóroval. Na konečných 6:1 ještě upravil střelou z vrcholu kruhu Dan Hamhuis. Puk si do vlastní sítě bruslí ztečoval Reilly.