Trojbodoví Niederreiter a Parise doviedli Minnesotu k domácemu víťazstvu nad Carolinou

Zdá sa, že Minnesota znovu nadobudla sebavedomie a definitívne sa vymanila z krízy. Pomohli jej k tomu domáci fanúšikovia, veď v Xcel Energy Center Wild vyhrali tretí duel po sebe. A po dnešnej výhre nad Carolinou si zabezpečili výhodu domáceho prostredia v prvom kole play-off. O triumf 5:3 nad Hurricanes sa postarala najmä novozložená druhá formácia. Tri body zaknihovali Nino Niederreiter (2+1) a Zach Parise (1+2), dve asistencie pridal Eric Staal, oslavujúci tisícku zápasov v NHL.

Minnesota Wild – Carolina Hurricanes 5:3 (3:3, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 6. Parise (E. Staal, Niederreiter), 12. Schroeder (Eriksson Ek, Dumba), 19. Niederreiter (Parise, Spurgeon), 28. Coyle (Folin, Hanzal), 55. Niederreiter (Parise, E. Staal) – 7. Stempniak (Skinner, Slavin), 17. Skinner (Hanifin, V. Rask), 20. Skinner (Stempniak, D. Ryan)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Scandella, Folin, Brodin – Parise (A), E. Staal, Niederreiter – Granlund, M. Koivu (C), Haula – Pominville, Hanzal, Coyle – White, Eriksson Ek, Schroeder.

V prvej tretine zápasu videli diváci nezvyčajnú prestrelku, padlo a šesť gólov. Po peknej kombinácii s Niederreiterom a Staalom otvoril skóre Parise. Hurricanes nenechali na svoju odpoveď dlho čakať a o necelé dve minúty bolo vyrovnané. V rýchlej akcii Skinner našiel krížnou prihrávkou Stempniaka, ktorý prepálil Dubnyka. V 11. minúte šli Wild opäť do vedenia. Dumbova strela od modrej čiary sa odrazila ku osamotenému Jordanovi Schroederovi, a ten už nemal problém zasunúť puk za Warda. Domáci ale zase neviedli dlho. V 17. minúte Carolina získala presilovku, ktorú využila už po troch sekundách. Strelou z prvej sa presadil Jeff Skinner. Wild si však behom doch minút zobrali vedenie späť zásluhou pohotového Niederreitera, ktorý sa dostal ku zrazenej strele od modrej čiary. V neuvreiteľnej prestrelke však Canes aj tretíkrát vyrovnali, a to 11 sekúnd pred prvou sirénou, keď Dubnyka spomedzi kruhov druhý krát prekonal Skinner. Do kabín sa teda išlo za stavu 3:3

Druhá časť priniesla jediný gól, o ktorý sa v 28. minúte postaral Charlie Coyle backhandovou dorážkou Folinovej strely. Wild mali väčšinu tretiny prevahu a ich ďalšiemu gólu po strele Pominville zabránil Ward na bránkovej čiare. Ku koncu  prostrednej časti však mal prácu aj Dubnyk, ktorý musel vytiahnuť zopár dôležitých zákrokov.

V úvode záverečnej tretiny Divosi urobili niekoľko faulov a museli sa brániť v presilovkách súpera. Zvládli to a mohli aj udrieť z brejku, no Haulu Ward vychytal. Minnsota ale predsa len poisťujúci gól pridala, po ďalšej peknej kacii so Staalom a Parisem ho dal Niederreiter. Jedinou škvrnou na stretnutí z pohľadu Wild je zranenie Spurgeona, ktorý nedohral zápas, namalo by to však byť nič vážne.