Ak Wild nechceli pripustiť koniec sezóny, museli v piatom zápase proti Dallasu na jeho ľade vyhrať. Po veľkej dráme s niekoľkými zvratmi sa im to podarilo. Duel rozhodlo až predĺženie a v ňom kapitán Mikko Koivu, ktorý okrem víťazného gólu strelil aj dôležitý gól na 4:4, ktorý poslal zápas do predĺženia. Úvod stretnutia ovládla Minnesota, ktorá rýchlo vyhrávala o dva góly, no Stars v divokej tretej tretine otočili zápas a od postupu ich delilo len päť minút. Divosi ale perfektne zabojovali a postarali sa to, že séria sa ešte vráti do Xcel Energy Center.

Dallas Stars – Minnesota Wild 4:5 pp (1:2, 0:0, 3:2 – 0:1)

Góly a asistencie: 18. Oduya (Faksa, Klingberg), 41. Benn (Klingberg), 49. Spezza (Janmark, Eaves), 49. Goligoski (Eakin) – 4.Granlund (Jones), 6. Schroeder (Suter, Spurgeon), 42. Niederreiter (Spurgeon, Pominville), 57. Koivu (Granlund, Pominville), 65. Koivu (Suter, Prosser)

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski (A), Johns, Oduya, Demers, Russell – Sharp, Eakin, Benn (C) – Ničuškin, Spezza, Janmark – Hemský, Faksa, Roussel – Eaves, Fiddler (A), Sceviour.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Prosser, Scandella, Dumba, Brodin – Jones, Koivu (C), Granlund – Schroeder, Coyle, Zucker – Pominville (A), Haula, Niederreiter – Gabriel, Stoll, Porter

Wild mali výborný vstup do zápasu, po necelých šiestich minútach prvej tretiny už vyhrávali 2:0. Skóre otvoril Mikael Granlund, ktorý využil veľkú chybu Goligoskeho. Fín sám pred Niemim najprv neuspel backhandovým blafákom, na druhý pokus už ale spoza brány rozhodeného brankára domácich vďaka veľkej snahe prekonal. Druhý gól Divochov pridal o minútu a 44 sekúnd neskôr Jordan Schroeder, hrajúci svoj prvý zápas tohtoročných bojov o Stanely Cup, keď do brány dorazil pokus Sutera z ľavej strany. Dallas sa do prvej vážnejšej šance dostal až za stavu 0:2 počas presilovky štyroch proti trom, kedy Minnesota zažila krušné chvíle. Dubnyk sa ale vyznamenal dvomi skvelými zákrokmi proti Spezzovi a Wild sa v oslabení ubránili. Stars však táto početná výhoda pomohla a po nej mali prevahu, ktorá vyústila až do znižujúceho gólu. Strata puku od Prossera viedla k závaru domácich pred Dubnykom, a toho nakoniec strelou z prvej prekonal Johnny Oduya.

Na začiatku druhej časti si domáci opäť zahrali presilovku (Spurgeon fauloval druhý krát v zápase), Wild však odviedli dobrú prácu a k výraznejšej príležitosti súpera nepustili. Po nej predviedol peknú individuálnu akciu mladý Johns, Dubnyka však neprekonal. Na opačnej strane bol blízko ku gólu Gabriel, ani on sa ale z gólu netešil, rovnako ako o čosi neskôr Coyle, ktorého pri prečíslení dvoch na jedného vychytal Niemi. Aj Dallas, ktorý bol o niečo aktívnejší, mal šance, Janmark, Hemský ani Klingberg, ich však nepremenili. A keďže zakončenie Schroedera v brejku troch na jedného šlo mimo svätyne domácich, druhá skončila bez gólov a Wild stále viedli 2:1.

Domácich už po 30 sekundách tretej tretiny delilo od vyrovnania len pár milimetrov, keďže Faksa nastrelil konštrukciu brány. O ďalších 30 sekúnd však už bolo vyrovnané po tom, čo pokus Koiva o vyhodenie zachytil Klingberg, ktorý prihral Jamiemu Bennovi. Najproduktívnejší hráč série bol pred Dubnykom úplne sám a perfektnou kľučkou mu nedal šancu. Vyrovnaný stav však netrval ani minútu, pretože Spurgeon vysunul do nájazdu Nina Niederreitera, a ten backhandom zasunul puk do siete. Dallas ale opäť vyrovnal, v 49. minúte sa cez Haulu prekvapujúcou strelou z otočky presadil Jason Spezza, a puk skončil za Dubnykom. A o 28 sekúnd neskôr už šli Stars prvýkrát v zápase do vedenia, o čo sa postaral šťastnou strelou Goligoski. Jeho strelu tečoval Scandella aj Prosser, takže Dubnyk nemal šancu zakročiť. Gólman Wild sa však vyznamenal pri obrovskej šanci Faksu a vychytal aj Hemského dorážku, čím zabránil Dallasu zvýšiť náskok a udržal Wild v hre. Minnesota potrebovala len jeden gól na vyrovnanie, a ten strelila 4 minúty a 9 sekúnd pred koncom tretej časti. Výbornú prihrávku Granlunda spoza brány zužitkoval kapitán Mikko Koivu, ktorého gól poslal zápas do prvého predĺženia v tejto sérii.

V extra čase mali ako prví šancu rozhodnúť domáci, pri strele Goligoskeho bol ale Dubnyk namieste. Minnesota naopak svoju prvú príležitosť využila. V 5. minúte predĺženia tečoval Mikko Koivu strelu od Ryana Sutera, a puk skončil za Niemim.

40 B Devan DUBNYK 64:55 37 4 90.24 0 0

3 komentárov k “Triler v Dallase rozhodlo až predĺženie, Minnesota znížila stav série vďaka Koivovi”

1. pavel napsal:

Naděje umírá poslední. Jsem rád, že tohle naše první lajna věděla :). I když já během třetí třetiny a prodloužení skoro omdlíval :-D. Teď to prostě doma srovnat a sedmý zápas, to už je loterie. Ale pořád žijeme, a to je hlavní.

• admin napsal:

Ja som tiež mal skoro zástvay srdca 😀 A presne tak, hlavne vybojovať siedmy zápas. Ináč okrem prvej formácie sa mi páčila hra Schroedera, ten hral ako Zucker, keď ešte mal formu.

• pavel napsal:

No, strašný :D, ale už jsem tomu skoro nevěřil. Jo, přesně takovéhle nasazení potřebujeme, když třeba Zucker ho teď nemá. Neviděl jsem celý zápas, ale moc se nelíbil tentokrát Haula, ale tak to je jenom jeden zápas.