Třígólové vedení nestačilo, Wild si připisují pouze bod

Minnesota napravila předchozí ofenzivní nezdar a proti Dallasu hrála skvělý hokej. Po dvou třetinách vedla 3:0 zásluhou Vaneka, Coylea a Pominvillea, který se konečně dočkal vstřelené branky. A také díky skvěle chytajícímu Darcy Kuemperovi. Ten během utkání čelil padesáti střelám. Wild ovšem tento ofenzivní nápor soupeře nezvládli a ve třetí části si nechali vzít vedení. V prodloužení pak Dallas dokonal velký obrat.

Minnesota Wild – Dallas Star 3:4 po prodl. (2:0, 1:0, 0:3 – 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Vanek (Brodin, Coyle), 14. Coyle (Vanek, Fontaine), 22. Pominville – 45. Eakin (Jordie Benn), 50. Jamie Benn (Eakin), 55. Klingberg (Eakin, Seguin), 64. Seguin (Jamie Benn, Klingberg)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Olofsson, Prosser – Coyle, Granlund, Parise – Niederreiter, Koivu, Zucker – Pominville, Haula, Vanek – Fontaine, Carter, Porter

Svižný hokej úvodních dvaceti minut přinesl dvě branky, obě z hokejek domácích hráčů. Zatímco Dallas se útočně poměrně trápil, Wild hráli oproti minulému zápasu jako vyměnění. Do vedení je poslal Thomas Vanek, když v šesté minutě nevěděl na levém kruhu, co s pukem, a tak vystřelil. Nešlo ani tak o tvrdou střelu, jako spíše o přesnou, navíc měl Niemi zakrytý výhled.
O dvě minuty později nastřelil herně značně aktivní Pominville tyčku. Ve čtrnácté minutě předvedli domácí krásnou akci, po níž šli do dvoubrankového vedení. Fontaine na vlastní obranné modré čáře uvolil na pravém křídle Vaneka, který šel s Charliem Coylem do přečíslení. Ve vysoké rychlosti Vanek přihrál Coyleovi, jenž střelou z první nedal přesouvajícímu se gólmanovi šanci. V Xcel Energy Center mohl být ještě veseleji. Po přihrávce před branku stál tváří v tvář Niemimu Zucker, ovšem na finského gólmana nevyzrál.

Druhá část přinesla devatenáct střeleckých pokusů na Darcyho Kuempera, ten ovšem všechny do jednoho zlikvidoval. Naopak krátce po začátku třetiny naskočil z trestné lavice Jason Pominville, přejel do útočného pásma a dělovkou z nápřahu poslal puk nekompromisně pod horní tyčku. Byl to pro něj po sérii velkébo střeleckého trápení první gól v sezoně.
Za Dallas mohl snížit Roussel, jenže Kuemper se proti jeho pokusu roztáhl na brankovišti a předvedl nejlepší zákrok večera. Velkou šanci měl i Ničuškin, který se dostal k odraženému kotouči, ale i v tomto případě zasáhl ve velkém stylu chytající brankář domácích. Na druhé straně mohl přidat druhou trefu Pominville, jehož pohotovou bekhendovou střelu z mezikruží dobře vykopl Niemi.

V obrovském ofenzivním náporu pokračovali Stars i po přestávce. Tentokrát už mnohem úspěšněji. Nejprve Ničuškin nastřelil tyčku, krátce nato po skončení přesilové hry tečoval střelu od modré Alex Goligoski a smazal do té doby trvající kouzlo Kuempera.
Když Wild hráli přesilovou hru, pláchl jim do přečíslení Jamie Benn, který krásnou střelou snížil na rozdíl jediného gólu. V tu chvíli pochopitelně Dallas ještě přidal na útočném tlaku. Minnesota dlouho odolávala, ale šest a půl minuty před koncem normální hrací doby napřáhl na modré John Klingberg a zařídil srovnání na 3:3.

V prodloužení se Dallas převážně bránil, měl ovšem tři protiútoky. Benna vychytal Kuemper, Sharpa zastvaila tyč a další akci vedenou Bennem a zakončenou dorážkou Tylera Seguina až branková síť. Hvězdy dokonaly obrat a odvezly si dva body.

Tři hvězdy utkání:
1. Tyler Seguin (DAL) 1+1
2. Cody Eakin (DAL) 0+2
3. Darcy Kuemper (MIN) 63:57 minut, 44 zákroků, 4 góly, 90,9%

6 komentárov k “Třígólové vedení nestačilo, Wild si připisují pouze bod”

1. Phil napsal:

Už toho mám dost, myslím že Yeo by se měl začínat bát o svůj post…

• pavel napsal:

Ztratit takovéhle vedení je hodně blbé, ale tentokrát bych to nikomu asi nevycital. Dallas je jinde a střelecky nás strašně mleli. Až na druhý gól, který byl Granlunda, to nebyly vyložené chyby. I když jsem taky dost nastvanej 🙂