Tři góly za dvě minuty. Minnesota proti Ducks předvedla další skvělý obrat!

Letošní sezona je z pohledu Wild plná obratů. Další přišel v domácím zápase proti Anaheimu, v němž Wild prohrávali ve druhé třetině už 1:3. Brzy sice zkorigovali, avšak ve třetí části se dlouho k ničemu nemohli dostat, jelikož Ducks byli velice precizní v obranné činnosti. Jenže pak přišla pasáž dlouhá jednu minutu a 59 vteřin v níž Minnesota doslova popravila svého soupeře, když vstřelila tři branky! Hrdinou večera byli dvougóloví Erik Haula a Jason Zucker.

Minnesota Wild – Anaheim Ducks 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Haula (Pominville, Parise), 26. Zucker, 54. Haula (Suter, Dumba), 55. Suter (Niederreiter, Coyle), 56. Zucker (Granlund, M. Koivu) – 6. Noesen (Boll, Fowler), 14. Fowler, 23. Perry (Getzlaf, Kesler)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Reilly, Scandella, Folin – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Pominville, Haula, Parise (A) – Schroeder, Gabriel, Stewart.

Wild v zápase udeřili z de facto první akce. Ve třetí minutě najel Erik Haula do pásma a z levého kruhu střelou příklepem přes obránce nachytal Gibson u vzdálenější tyče. Domácí měli po delší době v sestavě Kurtise Gabriela, který splnil svojí úlohu už v šesté minutě – bitkou s Ritchiem. O dvanáct vteřin později však hosté srovnali. Střelu od modré čáry vyrazil Dubnyk pouze do strany na hůl volného Stefana Noesena, který doklepl kotouč do téměř odkryté branky.
Domácí měli v průběhu první části řadu velikých šancí. Gibson držel svůj tým po šancích Pariseho, Koiva i Granlunda. Anaheim čekal na chybu a dočkal se jí ve třinácté minutě. Cam Fowler ujel do samostatného úniku a forhendovým blafákem překonal Dubnyka. O chvilku později vyslal Koivu na Gibsona tvrdou střelu, po níž anaheimský brankář musel střídat.

V úvodu druhé části hráli Ducks přesilovou hru. Getzlaf zpoza branky nahodil do brankoviště, kde se dobře zorientoval Corey Perry a procpal puk mezi Dubnykovými betony. Wild tak prohrávali už 1:3 a zápas pro ně začal vypadat bledě. Velice důležitá akce ale přišla za dvě a půl minuty, po níž byl domácí tým opět na dostřel. Obrovskou hrubku Vatanena v obraně využil Jason Zucker k úniku a úspěšnému blafáku.
Blízko vyrovnání byl později Granlund. Jeho střela ovšem jenom orazítkovala horní tyčku. Na druhé straně se pro změnu sám na branku řítil Perry a Dubnyk musel v kritický moment vytáhnout zákrok betonem.

Třetí část byla pochopitelně jenom o dobývání hostující branky. Kačeři ovšem dlouho byli v obraně velice precizní a úspěšní. Fanoušci v Xcel Energy Center se užuž radovali v úvodu třetiny po střele Scandelly, ta ovšem trefila jenom spojnici brankové konstrukce.
Tým Bruce Boudreaua se dočkal kýženého vyrovnání až v 54. minutě, kdy Suter střílenou přihrávkou našel v mezikruží hůl Erika Hauly, jemuž stačilo jenom puk přesně tečovat do Bernierovy sítě. Uběhlo pouze 36 vteřin a aréna bouřila! Ryan Suter totiž předvedl lišácký kousek, když z rohu kluziště ze záporného úhlu nachytal Berniera. Překvapivou střelu si brankář totiž sám betonem srazil do sítě. Jestliže za stavu 4:3 pro domácí doufali Kačeři, že by ještě mohli s utkáním něco udělat, pak v příští minutě přišla další studená sprcha. Granlund uvolnil Jasona Zuckera do samostatného úniku a ten se bekhendovým blafákem vychutnal brankáře a završil na konečných 5:3.