Traverse City: St. Louis – Minnesota 3:2 PP

V piatok v noci zaznamenali talenty Wild druhú prehru na turnaji v Traverse City, tentoraz však po predĺžení proti St. Louis Blues  3:2. Chlapci hrali oveľa lepšie a pokojnejšie ako včera  ale to nestačilo. Rozhodujúci gól vsietil útočník Blues William Carrier.

„Mali sme veľa šancí ale ich brankár bol skutočne veľmi dobrý. Podržal ich…“ povedal asistent generálneho manažéra Brent Flahr. Podľa Flahra si Minnesota vytvárala šance celý zápas, prestrieľala St. Louis pomerom striel 35:22, nedokázala však prekonať brankára Jordana Binningtona až do tretej tretiny, keď ho prekonali dvakrát v presilovkách.

Blues viedli 2:0 od druhej tretiny po dvoch góloch Tya Rattieho. V 58. minúte zápasu znížil na 2:1 Carter Sandlak a pri záverečnej powerplay Wild v 60. minúte zápasu poslal zápas do predĺženia Raphael Bussieres. Predĺženie však skončilo už po 48 sekundách a William Carrier zariadil 2 body pre St. Louis.

Napriek prehre si Flahr všimol v hre Wild zlepšenie: „Boli sme oveľa lepší v hre s pukom. Každá formácia hrala dobre. žiaľ, mohli sme dať viac gólov. Celkovo to ale bol oveľa lepší výkon a hrali sme organizovanejšie.“

Najlepším hráčom Wild bol podľa Flahra Matt Dumba: „Hral dobre v útoku aj obrane. Mal veľký ice-time a hral fyzicky. Bolo to veľmi pôsobivé.“

Wild sú zatiaľ poslední v tabuľke s jedným bodom. šancu zmeniť to budú mať v nedeľu, kedy sa stretnú s Dallasom.

St. Louis – Minnesota 3:2 PP (0:0, 2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 21. Rattie, 25. Rattie (Edmundson, Wannstrom), 61. Carrier (Jaškin) – 58. Sandlak (Basso, Graovac), 60. Bussieres (Haula, Dumba)

Podrobné štatistiky nájdete tu.

Tabuľka

Divízia A Z V P PP G B
1. Detroit 2 2 0 0 +4 6
2. Dallas 2 1 1 0 +1 3
3. St. Louis 2 1 1 0 -2 2
4. Minnesota 2 0 1 1 -3 1