Traverse City: NY Rangers – Minnesota 5:2 v zápase o 7. miesto

Prospekty Wild opúšťajú turnaj v Traverse City bez víťazstva a obsadili na ňom posledné ôsme miesto. V poslednom zápase podľahli New Yorku Rangers aj napriek tomu, že v zápase vyhrávali 2:0. Nakoniec ho prehrali 5:2.

Po bezgólovej prvej tretine, sa Wild ujali vedenia dvoma rýchlymi gólmi Cartera Sandlaka a Milesa Koulesa na začiatku druhej tretiny. Vedenie však Minnesote nevydržalo ani 10 minúť, keď sa dvakrát presadil za Rangers Jesper Fast.

V bránke dostal voľno Johan Gustafsson, a tak sa do hry prvýkrát v turnaji dostal Alexandre Belanger. Tretí gól dostal od Dannyho Krista v čase 36:36. Ďalšie dva góly pridali Rangers v tretej tretine. Postaral sa o nich Andrew Yogan.

Takto sa Flahr vyjadril o Belangerovom štarte: „Chceli sme nášmu mladému brankárovi dať šancu v ostrom zápase. Skutočne neurobil nič zle.“

Obranca Matt Dumba dostal tak ako Gustafsson v zápase voľno aby sa pripravil na kemp Wild. Aj keď posledný zápas nehral, Flahr ho označil za najpôsobivejšieho hráča na tomto turnaji.

„Dumba v každom zápase, ktorom hral, vynikal.“ povedal Flahr. „Jeho pohyblivosť, postoj a šikovnosť s pukom je neskutočná.“

NY Rangers – Minnesota 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Góly: 36. Fast (Lindberg), 36. Fast (Lindberg, Nicholls), 37. Kristo (Duclair, Allen), 58. Yogan (Kristo), 60. Yogan – 23. Sandlak (Walker, Koules), 26. Koules (Walker)

Potrobné štatistiky zo zápasu nájdete tu.

KONEČNÉ UMIESTNENIE:
1. Detroit

2. Buffalo

3. Dallas

4. Columbus

5. St. Louis

6. Carolina

7. NY Rangers

8. Minnesota

Pridajte komentár