Toronto zdoláno těsným výsledkem 2:1

Wild za sebou mají další úspěšný krok pro postup do play-off. Zdolali papírově slabší Toronto těsným výsledkem 2:1. Do vedení poslal Minnesotu Coyle a vítěznou branku si ve třetí části připsal Thomas Vanek, který byl u obou vstřelených gólů. Toronto dokázalo rychle odpovědět a následně si vytvořilo značný tlak, na vyrovnání to už ale nestačilo. Divochy opět držel skvělý Dubnyk. To samé platilo na druhé straně o Bernierovi.

Toronto Maple Leafs – Minnesota Wild 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Gardiner (Lupul) – 19. Coyle (Vanek), 50. Vanek (Suter, Fontaine)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Leopold – Pominville, Granlund, Parise – Stewart, Koivu Niederreiter – Fantaine, Coyle, Vanek – Brodziak, Haula,Bergenheim

První třetina mnoho vzrušení nepřinesla. Oba týmy hrály opatrně a vzájemně se oťukávaly. Bohužel prakticky celých dvacet minut chyběly gólové šance. Asi největší na straně Toronta měl Kessel, který dostal přihrávku skrze brankoviště na druhou tyč, ale ve snaze propasírovat puk za přesouvajícího se Dubnyka trefil jenom výstroj napadajícího Spurgeona.
Už to vypadalo, že divácky nepříliš atraktivní třetina skončí bez branek. To nejlepší asi ale nechali Wild na konec. Minutu před přestávkou vyhrál Charlie Coyle buly v útočné třetině, Vanek se zpoza branky dostal před Berniera, kde o kotouč sice přišel, ale v tom se po něm natáhl Coyle a jen takovým bekhendovým plácnutím do kotouče rozvlnil síť.

Druhá část už se odehrála v o poznání rychlejším tempu, aktivnější byli hosté, kteří Javorové listy jasně přestříleli. Přesto i domácí měli pár dobrých šancí.
Vůbec největší příležitost ale promarnil minnesotský Koivu, který v úniku vypálil těsně mimo, puk se odrazil od zadního mantinelu zpátky na jeho hokejku a Koivu střílel do zpola odkryté klece. Bernier však v rozkleku předvedl parádní zákrok. Následně dobrou příležitost promarnil Stewart, když minul odkrytou část branky.
Minnesota byla ve druhé části lepší a musela si zjednat respekt i jinak než hokejově. Poté, co Phaneuf srazil Haulu, shodil Brodziak rukavice a oba borci poměřili tvrdost svých úderů. Šarvátka skončila po zásahu rozhodčích.
Toronto mělo tlak až v závěru třetiny, kdy hrálo přesilovou hru a bylo blízko vyrovnání. V chumlu hráčů v posledních vteřinách hry se musel Dubnyk natáhnout na brankové čáře. Před téměř gólovou dorážkou Pánika zachránil Minnesotu až v kleče bránící Spurgeon. Diváci viděli svižnější, byť bezgólovou třetinu.

Do závěrečné části naskočili domácí hodně aktivně, paradoxně ale málem sami inkasovali. Bernier špatně za brankou rozehrál, puk mu vypíchl Haula a v pádu naslepo nahodil puk před branku. Tam se k němu doslova tygřím skokem snažil dostat Bergenheim, ale obrana soupeře byla rychlejší.
O pár minut později se do pásma dostal rozjetý Niederreiter a střelou z mezikruží pořádně protáhl domácího gólmana. „El Nino“ těsně minul. O minutu později už to ale vyšlo. Suter se vydal na útočný výlet, mezi dvěma obránci volil zadovku na Thomase Vaneka, který prostřelil Berniera mezi betony.
Maple Leafs odpověděli šest a půl minuty před koncem třetiny. Tvrdá Lupulova střela vypadla Dubnykovi z výstroje, u puku byl nejrychleji Jake Gardiner a dorazil jej do sítě. Domácí branka ohromně nakopla a Dubnyk musel zanedlouho bravurním zákrokem betonem řešit dvě dorážky Kessela.
Toronto nepřestávalo zasypávat branku Divochů značným počtem střel, Dubnyk ale odolával. Muselo tak sáhnout ke hře v šesti hráčích, při níž definitivně mohl rozhodnout Koivu. Bekhendovou střelou přes obránce ale trefil jenom boční síťku. Nakonec jej to ale nemusel tolik mrzet, protože obranný val Minnesoty už domácí hráče nepustil k brance. Wild tak slaví další dva body!