Top 10 talentov Wild

Minnesota, vedená generálnym manažérom Chuckom Fletcherom, má dostatočnú zásobu mladých talentovaných hráčov, od ktorých sa očakáva, že zasiahnu do NHL v blízkej budúcnosti.

Niektoré z talentov divochov si už užívajú život v NHL. Obranca Jonas Brodin nazbieral minulú sezónu 11 bodov (2+9) v 45 zápasoch a medzi nováčikmi mal najväčší priemerný ice-time 23:12 na zápas. Bol vybraný do All-Star tímu nováčikov NHL.

Útočník Charlie Coyle urobil veľký skok do NHL z univerzitného a juniorského hokeja a získal 8 gólov a 6 asistencií v 37 zápasoch. 21-ročný hráč má namierené byť útočníkom v jednej z prvých dvoch formácií.

Mikael Granlund, prvá voľba Wild (celkovo 9.) v roku 2010, sa tiež dostala do NHL  a nazbierala 2 góly a 6 asistencií v 37 zápasoch. Od Brodina, Coyla a Granlunda sa očakáva, že budú mať v budúcej sezóne stále väčší vplyv na hru Minnesoty. Ak Granlundovi vyjde kemp môže sa stať centrom druhej formácie.

Minnesota nemala žiadny výber v 1. kole tohtoročného draftu, pretože ho vymenila do Buffala tesne pred trade deadline za veterána Jasona Pominvilla. Aj napriek tomu sú talenty v zásobe.

Tu je pohľad na 10 najväčších prospektov podľa nhl.com:

1. Mathew Dumba(obranca): 19-ročný hráč,  hraje fyzickú hru a dokáže rozdávať tvrdé hity. Rodák z Calgary skončil jeho tretiu sezónu v juniorskom hokeji v sezóne 2012/2013  so 16 gólmi, 26 asistenciami a 80 trestnými minútami v 62 zápasoch. Nastupoval za tím Red Deer Rebels vo WHL. Koniec sezóny strávil v Houstone v AHL . Dumba  je prvou voľbou Minnesoty (cekovo 7.) v drafte 2012.

„NHL je to, kde chcem v najbližších rokoch byť a urobím všetko pre to aby som to dokázal.“ povedal Dumba počas rozvojového kempu v júli. „Ale viem, že je to proces, ktorý si vyžaduje istý čas.“

2. Gustav Olofsson(obranca): 1. voľba Wild v tomtoročnom drafte (celkovo 46.) hral poslednú sezónu za tím Green Bay Gamblers v USHL. Zaznamenal tam 2 góly, 21 asistencií a 59 trestných minút v 63 zápasoch. Na budúcu sezónu bude hrať za Coloradsku univerzitu. Olofssonovym hokejovým vzorom je Jonas Brodin.

Jonas Brodin… Takto by som chcel hrať.“ povedal Olofsson pre oficiálnu stránku Wild.

3. Zack Phillips(center): Celkovo 28. výber draftu 2011 získal prvé skúsenosti s profesionálnym hokejom túto sezónu v AHL. V 71 zápasoch za Houston nazbieral 8 gólov a 19 asistencií. Taktiež získal jednuprihrávku v 5 zápasoch play-off.

„Ďalšiu sezónu začínam s väčším sebavedomím“ povedal 20-ročný Phillips.“Mal by to byť ľahší rok a ja sa už teším na začiatok.“

4. Johan Gustafsson(brankár): 21-ročný brankár chytajúci vo švédskej Lulee skončil sezónu so skvelými štatistikami. Priemer gólu na zápas 1,7 a 93,2 percentná úspešnosť zákrokov v 33 zápasoch, to je slušná vizitka. Všetko naznačuje, že je pripravený chytať v Secernej Amerike. Gustafsson, celkovo 159. voľba z roku 2010, by mal v nadchádzajúcej sezóne chytať na farme  za Iowu Wild.

„Hral už veľa veľkých zápasoch v takom mladom veku.“  povedal o Gustaffsonovi asisten generálneho manažéra Brent Flahr.

5. Mario Lucia(ľavé krídlo): Syn trénera Minnesotskej univerzity Dona Luciu práve skončil svoju prvú sezónu na vysokoškolskej úrovni. V 32 zápasoch za Notre Dame zaznamenal 19-ročný hráč 23 bodov za 12 gólov a 11 asistencií. Voľba z druhého kola (60. celkovo) draftu 2011 začne aj túto sezónu v Notre Dame.

6. Raphael Bussieres(ľavé krídlo): Bussieres podpísal s Wild vstupný kontrakt v Máji po strelení 29 gólov,39 asistenciách.Zaznamenal aj 27 plusových bodov, a to všetko v 60 zápasoch za tím Baie-Comeau Drakkar z QMJHL. Druhá voľba Minnesoty (celkovo 46.) v roku 2012sa ešte môže vrátiť k juniorom na jednu sezónu, avšak jeho cieľ je hrať na profesionálnej úrovni.

„Celý život som hral hokej a žil v Quebecu, teraz je môj tím v USA. Je to zábava. Moju angličtinu som sa naučil z hokeja. Chcem hrať za Wild alebo Iowu. To je môj cieľ. “ povedal 19-ročný Bussieres.

7. Erik Haula(ľavé krídlo): Výber zo siedmeho kola draftu v roku 2009  sa dostal do tohto rebríčka vďaka jeho tvrdej práci  a produkcii Na Minnesotskej univerzite. Za posledné 2 sezóny získal 100 bodov v 80 zápasoch.

22-ročný Haula sa na konci minulej sezóny dostal k profesionálom do Houstonu (získal 1 gól a 1 asistenciu v 5 zápasoch play-off) a podpísal vstupný kontrakt v apríli. Očakáva sa, že budúcu sezónu začne v Iowe.

Flahr upozornil hlavne na jeho progres vo fyzičke: „Jeho skúsenosť v Houstone mu bude užitočná.“

8. Kurtis Gabriel(pravé krídlo): Power forward bol vybratý Minnesotou v 3.kole tohtoročného draftu, ale už má 20 rokov, čo znamená že sa môže pobiť o miesto v zostave Iowy túto sezónu. Gabriel nazbieral v minulej sezóne 13 gólov, 15 asistencií a 100 trestných minút za Owen Sound Attack, ktorý hraje kanadskú OHL.

„Myslím, že veľa ľudí vám povie, že som skutočne tvrdo pracujúci hráč.“ povedal Gabriel po drafte a dodal, že na tvrdej práci chce postaviť svoju kariéru.

9.  Darcy Kuemper(brankár): 23-ročný brankár ohromil Minnesotu minulú sezónu, keď mal 91,6 percentnú úspešnosť zákrokov a priemer gólu na zápas 2,08 v 6 zápasoch základnej časti.Woľba Wild zo šiesteho kola (celkovo 161.) z roku 2009 sa mohla pýšiť aj 93,4 percentnou úspešnosťou zákrokov a priemerom gólu na zápas 1,88 v 21 zápasoch za Houston. Pobije sa o miesto dvojky v Minnesote s Hardingom, pravdepodobne však bude chytať za Iowu spolu s Gustafssonom.

10. Tyler Cuma(obranca): Keď si ho Minnesota vybrala v drafte 2008 z celkového 23.miesta očakávalo sa, že Cuma bude obranca do prvých dvoch formácií tímu NHL. So Suterom, Brodinom, Ballardom, Scandellom, Spurgeonom, Blumom, Stonerom, Prosserom a Dumbom na modrej čiare Minnesoty sa očakáva, že  23-ročný Cuma bude nadchádzajúcu dezónu hrať v AHL. V 23.rokoch to môže byť pre neho sezóna „buď, alebo“

 

 

Pridajte komentár