Štvrtá prehra v Wild v rade, Flyers podľahli 5-2

Philadelphia v utorok profitovala z chýb Minnesoty a šťastných gólov do siete Darcyho Kuempera, aby pripravila divochom štvrtú porážku v sérii, po tom čo ich v Xcel Energy Center porazila 5-2. Z hráčov i trénerov Wild cítiť frustráciu.

„Náš výkon bol hrozný celý zápas,“ tvrdí tréner Minnesoty Mike Yeo. „To viedlo k jednej strate puku z druhou a takisto k neochote strieľať. Súper sa nebál strieľať na bránu, my sme sa stále snažili urobiť krajšiu akciu. Bolo to len horšie. Tímu chýba víťazný prístup a tímová práca. To sú hlavné veci, ktoré musíme získať.“

Flyers skórovali v prvých desiatich minútach stretnutia dvakrát a viedli 2-0 bez toho, aby Wild čo i len raz vystrelil na ich bránu.

Skóre duelu otvoril v 8. minúte Sean Couturier, keď využil stratu puku divochov vo vlastnej obrannej tretine, na 2-0 zvyšoval o dve minúty neskôr Claude Giroux po dorážke.

30 sekúnd po góle Girouxa znížil Marco Scandella z druhej strely WIld na bránu. Svoj ôsmy gól v sezóne dosiahol Scandellla delovkou od modrej čiary.

Na začiatku druhej tretiny divosi vyrovnali, keď Charlie Coyle tečoval strelu Jasona Pominvilla a využil presilovku. Coyle si gólom ukončil gólové suchoty, ktoré trvali od 23. októbra 26 zápasov.

Neskôr v prostrednej časti však Philadelphia opäť potrestala chybu Wild vo vlastnom pásme a Wayne Simmonds prinavrátil letcom vedenie strelou cez vyrážačku Kuempera.

V úvode tretej časti sa Wild podarilo streliť gól, konkrétne Zachovi Parisemu, po videoanalýze však nebol uznaný, pretože sa brána jemne posunula.

O štyri minúte neskôr Flyers zvýšili svoje vedenie zásluhou Vincenta Lecavaliera.

Tri minúty pred koncom nebol uznaný ďalší gól Minnesoty, Thmoas Vanek mal totiž vysokú hokejku.

V záverečnej minúte uzavrel skóre stretnutia gólom do prázdnej brány Michael Raffl.

Kuemper si v zápase pripísal 25 zákrokov. Najprv mal chytať Backstrom, ten však ochorel. Gólman Flyers Ray Emery chytil 22 striel.

Minnesotu teraz čaká trojdňová sviatočná prestávka, po ktorej ich v St. Paul v sobotu čaká Winnipeg Jets.

„Teraz si musíme zresetovať hlavy a užiť Vainoce, nerozmýšľať nad hokejom. Je šťastie, že práve teraz máme tri dni voľna na vyvetranie hláv,“ povedal útočník Wild Matt Cooke.

Sumár: Minnesota — Philadelphia 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 11. Scandella (Spurgeon, Parise), 24. Coyle PP (Pominville, Suter) — 8. Couturier (Umberger), 10. Giroux (Schenn, Voráček), 36. Simmonds (Schenn, Streit), 46. Lecavalier (MacDonald, Bellemare), 60. Raffl do prázdnej brány (Voráček)