Štvorzápasový trip Minnesota ukončila prehrou v San Jose

Divosí, ktorí sa v sobotu predstavili v SAP Center, nenedviazali na výhru proti Los Angeles a podľahli San Jose 4:3. Rozhodol o tom minútu a pol pred koncom tretej tretiny gólom Joe Pavelski, ktorý si okrem víťaznéhej trefy pripísal aj dve gólové nahrávky. Minnesota tak ukončila nevydarený trip prehrou, ktorá je už piata z ostatných šiestich duelov. Pred prestávkou kvôli Zápasu hviezd ju čaká ešte jeden domáci duel.

San Jose Sharks – Minnesota Wild 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 2. Hertl (Pavelski, Thornton), 33. Donskoi PP (Ward, Pavelski), 34. Ward (Couture, Donskoi), 59. Pavelski (Thornton) – 13. Porter (Scandella, Haula), 20. Coyle PP (Niederreiter, Spurgeon), 53. Stoll (Brodin, Scandella)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Scandella, Prosser – Niederreiter, Koivu, Coyle – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Stoll, Zucker – Porter, Haula, Schroeder

Hneď úvod zápasu bol veľmi zaujímavý, príležitosti mali oba tímy. Za domácich Pavelski a za hostí Granlund sa po svojich strelách z gólu netešili, v čase 1:33 už ale otváral skóre útočník Sharks Tomáš Hertl. Gól prišiel po prečíslení štyroch proti dvom a Hertlovu strelu z otočky si do vlastnej bránky zrazili rozhodení Brodin s Kumperom.
Divochom sa aj napriek obrovskej šanci nepodarilo vyrovnať v presilovke, keď Vanek na niekoľkokrát nepretlačil puk za gólmana Jonesa. Čo sa nepodarilo Rakúšanovi, dokázala štvrtá formácia. Haula vyhral buly v útočnom pásme, Scandellova zblokovaná strela od modrej sa dostala k Chrisovi Porterovi, a ten už nemal problém prekonať Jonesa a vyrovnať.
Minnesota šla ešte v úvodnej časti aj do vedenia, v poslednej minúte sa o to postaral v početnej výhode Charlie Coyle po tom, čo Spurgeonova delovka trafila žrď a Niederreiter mu umožnil dorážku.

V druhej tretine boli o niečo aktívnejší žraloci, keďže museli dohánať jednogólové manko. Kuemper síce odolal pri šanciach Warda aj Couturea a Hertl v samostatnom úniku bránu netrafil, San Jose však dokázalo nielen vyrovnať, ale za necelé dve minúty aj otočiť stav duelu na 3:2. Najprv dával na 2:2 v presilovke Donskoi, ktorý strelou z prvej využil výborný krížnu nahrávku od Warda. Krátko nato mohli Wild ísť späť do vedenia, tvrdá strela Dumbu však skončila len na konštrukcii brány Sharks, a tak na druhej strane udreli domáci a konkrétne Joel Ward, ku ktorému sa dostal puk po nepresnej strele Couturea.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky mali hostia možnosť vyrovnať v presilovke, nepodarilo sa im to však a ani dlho po nej nevedeli nič vymyslieť. V 53. minúte predsalen vyrovnali, svoj druhý gól v drese Minnesoty strelil Jarret Stoll, ktorý do siete dorazil tvrdú strelu Brodina. Keď už sa tímy pomaly pripravovali na predĺženie, prišiel rozhodujúci gól a strelilo ho San Jose. Thornton čisto vyhral buly s Koivom a Pavelskeho následné strela skončila v siete. Záverečná hra bez brankára od Minnesoty už ďalšie vyrovnanie nepriniesla.

Spolu: 3 6 28 6:00 28 38 17 23 407 12 6

Jeden komentár k “Štvorzápasový trip Minnesota ukončila prehrou v San Jose”

1. pavel napsal:

Výsledku je škoda, ale co se dá dělat. Docela mě pobavil Nino, jak u Coyleova gólu před prázdnou brankou zametl puk úplně na druhou stranu :D.
    A doufám, že Coyle už nebude jinde, než v první nebo druhé formaci. Je to letos jeden z našich nejlepších hráčů.