Střelecký půst proti bleskům

Nulová produktivita a jistý výkon gólmana blesků, asi tak by se dal charakterizovat dnešní duel. Zápas byl vlastně po celou dobu otevřený, vyložených šancí nebylo mnoho, oba gólmani drželi dlouho šance svých týmů na bodový zisk. Tampa rozhodla až v úplném závěru zápasu. Dva slepené góly Girardiho a Johnsona pohřbily šanci divochů na bodový zisk.

Tampa Bay Lightning – Minnesota Wild 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 58. Girardi (B. Point), 59. T. Johnson (Dotchin), 60. Kučerov (NaměstnikovGirardi)

Minnesota Wild: Stalock (Michalek) – Suter (A), DumbaBrodinSpurgeonReillyProsser – ZuckerE. Staal (A), Stewart – M. FolignoM. Koivu (C), Mikael Granlund – WinnikCoyleJ. Eriksson Ek – EnnisCullenZ. Mitchell.

V první třetině se zaskvěli oba brankáři, nejdřív vytáhl parádní zákrok Stalock, který schoval v lapačce teč Stamkose a na druhé straně si Vasilevskij poradil s tvrdou střelou Dumby a následnou dorážkou Ennise. Další střelci si taky vylámali zuby na gólmanech a tak se šlo do kabin za nezměněného stavu.

Na začátku druhé třetiny dostala Minnesota šanci přesilovky, do dobré šance se dostal Granlund, který sice netrefil ideálně, ale Vasilevskij přesto vytáhl parádní zákrok. Další tresty naskakovaly, ale skóre se neměnilo. Coyle se pak dostal k vyhozenému kotouči, jenže gólman blesků dokázal pokrýt oba jeho pokusy.

Ve třetí třetině měla Tampa velkou šanci v podobě dvojnásobné přesilovky, pak mohl zase Koivu skórovat za divochy, ale gólmani byli neoblomní. Na první změnu skóre si diváci museli počkat až do času 57:18, kdy skóroval Girardi. Na jeho gól navázal za necelou minutu Johnson a do prázdné branky zpečetil výhru blesků Kučerov. Dlouho otevřený zápas tak prohráli Wild v posledních třech minutách a žádné body si tak na Štědrý den pod stromeček nenadělili.