Stezka odchytal skvělých 30 minut, jeho tým těsně vyhrál gólem Erikssona Eka

Minnesotští mladíci se proti sobě utkali v prvním modelovém utkání v rámci letošního Rozvojového kempu. Z těsného vítězství se nakonec radoval Bílý tým, který ve druhé části vstřelil tři góly a zvítězil 4:3. K utkání nastoupili oba češi, Aleš Stezka odchytal velmi dobrých 30 minut, inkasoval pouze jednou. Pavel Jenyš měl v opačném mužstvu několik slibných šancí, gólem ale neskončily.

Bílý tým – Zelený tým 4:3 (1:1)

Góly a nahrávky: 13. Bradley, 35. Anas (Bouramman), 36. Brassart (Beck), 39. Eriksson Ek (Tuch) – 23. Lucia, 31. Mitchell, 48. Petan (Seeler)

Utkání se hrálo na dva poločasy po třiceti minutách. Do vedení šli Bílí ve 13. minutě, kdy Cody Bradley obral Jenyše v útočném pásmu o puk, nabruslil si až před branku a skóroval. Na druhé straně mohl srovnat Jenyš, jehož teč Stezka vykopl do bezpečí. Měl ale i štěstí, po Seelerově dělovce od modré za ním zazvonila tyč. Green tým mohl srovnat po Kuninově trestném střílení, ten ovšem netrefil branku. Zelení se tak dočkali až po Bourammanově hrubce, který namazal Mariu Luciovi a ten z bezprostřední blízkosti skóroval pod horní tyčku. Stezka zanedlouho musel řešit únik dvou hráčů, situaci na sebe vzal Jenyš, ale trefil jenom paže svého českého kolegy.

Po přestávce Stezku vystřídal Adam Vay a na druhé straně Defiela Kaapo Kahkonen. Vay inkasoval po půl minutě, kdy se z úhlu za Zelený tým trefil Zack Mitchell. Bílí ale brzo odpověděli. Nejprve krásný gól vstřelil Sam Anas, když si položil dva obránce a vyškolil Kahkonen střelou k bližší tyči. O minutu později už White tým vedl, po Bourammanově přihrávce z rohu kluziště se z blízkosti trefil Brady Brassart. A za další tři minuty už bylo de facto rozhodnuto. Krásnou souhru předvedli Alex Tuch a Jöel Eriksson Ek, po jehož přízemní střele zapadl puk do branky a jeho tým vedl 4:2. Na konečných 4:3 ještě stačil upravit Alex Petan.

Oba týmy pak sehrály ještě modelové prodloužení tří hráčů proti třem. To gólem z blízkosti rozhodl Louis Belpedio. Pokud bychom tento zásah počítali do výsledku utkání, skončilo by nerozhodně 4:4.

Výborné výkony obecně předvedli Sam Anas, Alex Tuch, Jöel Eriksson Ek, Nick Seeler, Aleš Stezka a rozhodně v dobrém světle se předvedli Luke Kunin, Cody Bradley, Adam Vay a pro své útočné výpady i Pavel Jenyš.