Stále stejná písnička, Wild padli proti Bluesmanům

Ani léčba vyřazením ze sestavy jmen jako je Vanek a Zucker nezabrala. Wild sice povolali Tylera Graovaca, který hrát opravdu přesvědčivě, ale na body tato změna nestačila. Ač Minnesota ve druhé třetině tlačila a měla spoustu příležitostí, dokázala vstřelit jeden jediný gól. Místo toho soupeři lacině povolila zásahy tři. A brzy po přestávce další. Krize se tak prohlubuje a šance na play-off ztenčují. Změna je bohužel v nedohlednu. Navíc se v zápase zranil Spurgeon.

St. Louis Blues – Minnesota Wild (0:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Tarasenko (Stastny, Steen), 30. Lehterä (Fabbri), 37. Stastny, 43. Brouwer (Fabbri, Lehterä) – 39. Dumba (Parise, Coyle)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Scandella, Folin, Prosser – Coyle, Koivu (C), Parise (A) – Pominville, Granlund, Niederreiter – Fontaine, Graovac, Carter – Haula, Stoll, Porter.

První třetina byla opatrná, Wild na branku vystřelili pouze sedmkrát, horším týmem ale nebyli. Asi největší šanci měl hostující Parise, který se v sedmé minutě řítil v doprovodu jednoho obránce po levém křídle na branku. Jeho tvrdou zápěstní střelu Elliott vyrazit vyrážečkou. Ihned z protiútoku dostali Blues puk do sítě, ale stalo se tak až po hvizdu rozhodčího signalizující ofsajd.
St. Louis bylo blízko gólu po teči Backese těsně před brankou a nebýt výtečné Dubnykovy lapačky, byl by to jistý gól. Totéž platilo i později po Paraykově střele, kterou Dubnyk vyrazil před sebe a následně v rozkleku vychytal dorážku Tarasenka. V závěru třetiny pak ještě Wild hráli přesilovku, po buly se dostal ke střele Granlund a poté se k dorážce před odkrytou klecí marně natahoval Parise.

Na začátku prostřední části si přesilovou hru zahráli domácí po zbytečném Koivově faulu. Po přihrávce zpoza branky si slovo vzal ostrostřelec Vladimir Tarasenko a vymetl růžek Dubnykovy branky.
Ihned po buly se do přečíslení hnali aktivní Graovac a Carter. Situaci na sebe vzal Carter, dal ale pouze vyniknout Elliottovým betonům. Následně Pominville namazal na levý kruh volnému Granlundovi, ten pro změnu netrefil branku. Ač Minnesota dobře tlačila a dotahovala, brzy inkasovala podruhé. Opět v přesilové hře. Po Fabbriho střele z mezikruží Dubnyk puk jenom vyrazil a pohotový Jori Lehtera jej dorazil do sítě.
Frustrovaná Minnesota se snažili něco s nepříznivým stavem udělat, příležitost měla při další přesilovce. Dvě velké šance měl Parise, v obou případech dorážek puk na brankovišti, ale v obou případech byl úspěšnější Elliott. Když už gól Wild visel doslova na vlásku, přišel protiútok, střela, Dubnykův vyraženou kotouč a pohotová dorážka Stastneho – 3:0. Vzápětí se sice Wild dočkali snížení, ale za trochu jiného stavu, než doufali. Matt Dumba využil závaru před brankou a toho, že puk byl nikým nepovšimnut na brankovišti za dezorientovaným brankářem.

Ve třetí části stačilo St. Louis dvě a půl minuty na definitivní pojistku. V další přesilové hře si slovo vzal Troy Brewer a z mezikruží zápěstní střelou vymetl další místečko u tyče. Wild šli následně znovu do čtyř, ale v oslabení do brejku Sutera, jenž ve velké šanci trefil jenom spojnici brankové konstrukce, což muselo potvrdit i video.
Další minuty už se utkání jenom dohrávalo. Blues měli několik dalších slibných šancí, ale ty už zůstaly nevyužity. Minnesota se připravila i o hru bez brankáře. Když už se dvě minuty před koncem odhodlala gólmana odvolat, přišlo další zbytečné vyloučení kapitána. Pohodlný třígólový náskok tak domácí uhájili.