Stačil jediný gól a body zůstávají v Columbusu

Jestliže se očekávalo v Columbusu útočné utkání plné gólů, pak výsledek je spíše fotbalový. Blue Jackets vyhráli nejtěsnějším možných rozdílem 1:0, byť na obou stranách týmy vyslaly na branku téměř čtyřicet střel. Jediným úspěšným střelcem zápasu se stal ve 45. minutě Brandon Saad. Wild tak proti Blue Jackets prohráli i druhé vzájemné utkání v sezoně.

Columbus Blue Jackets – Minnesota Wild 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Folin – Niederreiter, E. Staal, Schroeder – Zucker, Koivu (C), Granlund – Haula, Hanzal, Coyle – Stewart, Graovac, White.

První třetina prokázala, proč jsou oba týmy na špici ligy. Ačkoliv gól nepadl, k vidění byl parádní hokej se šancemi na obou stranách. Domácí vedli na střely 13:9, největší šanci ovšem měl na hokejce Martin Hanzal, který si na skvělého Bobrovského nepřišel.  V tutovce proti němu Bobrovskij vytáhl zákrok betonem.

Ani druhá část gól nepřinesla. Pro Columbus šlo už o pátou třetinu za sebou, kdy nedali gól. Domácí měli mírnou převahu, recept na skvěle chytajícího Dubnyka ale stále nenašli. Minnesotě se to jednou podařilo, Haulův gól ale kvůli úmyslnému kopnutí do puku nebyl uznán. V obrovské šanci se pak ocitl také Eric Staal, který se řítil sám na branku. Opět si ale vylámal zuby na perfektním brankáři.

Byl to nakonec jasný souboj brankářů, oba si připsali téměř čtyřicet zákroků. Bobrovskij a Devan Dubnyk se předbíhali v tom, kdo svůj tým více podrží. Vše nakonec paradoxně rozhodla hrubka minnesotského gólmana, který ve 45. minutě za svá záda pustil jednoduché nahození Brandona Saada. Nejprve byl jeho zákrok úspěšný, ale puk mu vypadl a Saad z dorážky skóroval. Wild mohli vyrovnat zásluhou Zuckera, který se z levého křídla natlačil před brankáře, ale znovu nedokázal propasírovat puk za jeho záda. Wild sice v závěru hráli bez brankáře, ale jenom v počtu pěti hráčů proti pěti, protože se předtím dopustili faulu. Modrokabátníci si tak už vedení pohlídali.