Soupeři stačil jediný gól, Wild se protrápili k prohře 0:1

Fanoušci Minnesoty doufali, že proti Calgary, které se letos trápí v defenzívě, by jejich tým mohl nastřílet více gólů. Jenže opak by pravdou, Wild dokonce vyšlo gólově naprázdno! Stalo se tak už podruhé v sezoně. Po sérii velmi dobrých domácích zápasů přišla hořká prohra. O té rozhodl už v sedmé minutě hostující Johny Gaudreau. Divočině se v koncovce zkrátka nedařilo vůbec nic a v utrápeném utkáním se doslova protrápila až k fotbalově vyhlížejícímu výsledku 0:1.

Minnesota Wild – Calgary Flames 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. J. Gaudreau (Giordano)

Minnesota Wild: Dubnyk – Dumba, Suter, Folin, Brodin, Spurgeon, Reilly – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Pominville, Haula, Parise– Z. Mitchell, Graovac, Stewart.

Minnesota odehrála solidní první třetinu, kdy si připsala deset střeleckých pokusů a minimálně dvě velké šance, ovšem přesto šla do kabin za nepříznivého stavu. Wild nejprve v úvodu utkání způsobili velký rozruch na brankovišti, který musel řešit brankář Johnson, poté v oslabení ujel Koivu a jen těsně minul horní růžek branky. Calgary ovšem udeřilo právě v přesilové hře, a to zásluhou Johnyho Gaudreaua, jenž v početní převaze dostal přihrávku za obránce a v samostatném úniku zakončil mezi Dubnykovy betony. S přibývajícími minutami se hra začala pořádně přiostřovat, do křížku se dostali v pěstním souboji Stewart a hostující Engelland. Skóre se do přestávky už nezměnilo, byť obrovskou šanci měl Zucker, když v přečíslení tři na jednoho trefil jenom tyč.

A změnu nepřinesla ani vypjatá druhá část plná přesilovek a tvrdých soubojů. Vyloučení bylo celkem šest, po třech a obou stranách, ovšem většina z nich byla přinejmenším hodně přísná. Navzdory několika šancím, kdy Reilly z otočky kolem branky trefil tyčku, či na druhé straně Gaudreau, jenž po křížné přihrávce na pravý kruh také pálil do brankové konstrukce, se diváci branky ve druhé třetině nedočkali. Wild dvakrát dobře podržel Dubnyk, zejména před dorážkou Bouwera, který dostal přihrávku před přesouvajícího se brankáře domácích. Na straně druhé trápila útočníky Minnesotě spíše koncovka a očividná frustrace z nepříznivého stavu.

Kdo čekal ve třetí třetině tlak Minnesoty, byl zklamán. Calgary totiž začalo hrát od zajištěné obrany a tato aktivita mu vycházela. Nudné pasáže okořenil až atak Dumby, který si v pěstním souboji vyřizoval předchozí sražení Dubnyka. S přibývajícími minutami se přece jenom objevily šance, ale pro Minnesotu jenom dílčí, které gól nepřinesly. Granlund se dobře obtočil kolem branky, našel však jenom Johnsonovy betony. Největší příležitost měl Coyle, který se přes dva obránce dokonce dostal do krátkého samostatného úniku, ale v tísni trefil jenom brankářovu výstroj. Nic na porážce nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře, kdy sice Wild už získali tolik kýžený tlak před brankou, na změnu osudu utkání už ale bylo pozdě.