Skvelý výkon a výhra nad lídrom konferencie

Výbornú domácu formu Divosi potvrdili aj v stretnutí s prvým tímom Západnej konferencie. Las Vegas zdolali už druhý krát v sezóne, tentokrát 5:2. Drvivú väčšinu zápasu bola Minnesota lepším tímom, o čom svedčí aj pomer striel – 36:24. Až 19 krát Wild vystrelili v úvodnej tretine, v ktorej položili základ víťazstva. Trojbodový večer zažili dvaja hráči: Jonas Brodin nahrával na tri góly, bodový líder tímu Eric Staal mal bilanciu 2+1.

Minnesota Wild – Las Vegas Golden Knights 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly a asistencie: 11. Staal (Reilly, Dumba), 16. Coyle (Brodin, Eriksson Ek), 22. Ennis (Brodin), 37. Spurgeon (Suter, Staal), 59. Staal (Dumba, Brodin)  – 27. Haula (Miller, Perron), 53. Schmidt (Perron, Haula)

Minnesota Wild:  Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Dumba, Brodin, Prosser, Reilly – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Niederreiter, E. Staal, Ennis – Parise (A), J. Eriksson Ek, Coyle – M. Foligno, Cullen, Winnik.

Divosi od začiatku proti Rytierom, hrajúcim druhý zápas za dva dni, dominovali. Ako prvý sa v dobrej príležitosti po vysunutí od Erikssona Eka ocitol Parise, Malcolm Subban ho ale až trikrát vychytal. Wild si následne vybojovali presilovku, ktorú síce nevyužili, vyťažili z nej ale veľký tlak a ďalší faul. V tomto prípade už početnú výhodu zužitkovali, a to zásluhou Erica Staala, ktorému po nádherenj krížnej prihrávke od Reillyho stačilo trafiť odkrytú bránu. V 16. minúte už bolo vedenie domácich dvojgólové. Po vyhratom buly od Erikssona Eka našiel Brodin Charlieho Coylea, a ten z ľavého kruhu presnou strelou prekonal Subbana, pred ktorým ešte clonil Eriksson Ek. Prvá 20-minútovka teda skončila 2:0 pre Wild, aj na strely to bolo jednoznačne v ich prospech – 19:8.

Aj v úvode druhej časti Minnesota nadviazala na skvelý výkon z tej úvodnej. Zucker ešte v prvej minúte v brejku dvoch na jedného neuspel, Tyler Ennis ale o niekoľko sekúnd neskôr v prečíslení 3 na 2 áno. Presadil sa strelou ponad gólmanovu lapačku z takmer rovnakej pozície ako pred ním Coyle. Vegas dostalo možnosť vrátiť sa do zápasu po faule Niederreitera a využilo ju. Millerovu strelu od modrej čiary telom tečoval bývalý hráč Wild Haula a Dubnyk v pohybe do opačného smeru nemal šancu zasiahnuť. Domáci si ale trojgólové vedenie prinavrátili o 10 minút neskôr a rovnako v presilovke, keď strelu Jareda Spurgeona do vlastnej brány nešťastne stečoval jeden z obrancov Vegas. V závere tretiny ešte zaujala bitka Dumbu s Carpenterom.

V tretej dvadsaťminútovke Wild dlho pohodlne kontrolovali hru, no necelých osem minút pred koncom prišla presilovka Vegas a tréner Gallant sa rozhodol odvolať brankára. To prinieslo svoje ovocie a hostia vďaka Schmidtovi znížili na 4:2. Po jeho góle sa musel Dubnyk červenať, pretože Schmidt strieľal takmer spoza bránkovaj čiari a gólman Wild si nepokryl tyčku. V 58. minúte prišlo znova odvolanie brankára Rytierov, tentokrát sa však z gólu tešili domáci, hoci sa puk do bránky Vegas nedostal. Technický gól bol po faule Perrona na Staala pripísaný najproduktívnejšiemu hráčovi Wild.