Skvelý Dubnyk doviedol Divochov k futbalovému víťazstvu nad Tampou

Góman Wild Devan Dubnyk nepodával v predošlých zápasoch najpresvedčivejšie výkony a fanúšikovia márne očakávali jeho formu z minulej sezóny. Konečne však prišla a pomohla zdolať finalistu NHL z Tampy 1:0. Dubnyk, ktorý bol s 31 zákrokmi jednoznačnou hviezdou duelu, si pripísal 16. čisté konto v kariére. Ofenzíve Wild, na ktorej bol cítiť absenciu Pariseho, pomohol obranca Jared Spurgeon, ktorý strelil jediný gól duelu.

Minnesota Wild – Tampa Bay Lightning 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 21. Spurgeon (Coyle, Pominville)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Scandella, Folin – Zucker, Koivu, Niederreiter – Pominville, Granlund, Coyle – Vanek, Haula, Bertschy – Porter, Carter, Schroeder

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Stralman – Carle, Garrison – Šustr, Coburn – Palát, Stamkos, Filppula – Killorn, Johnson, Kucherov -Drouin, Boyle, Brown – Namestnikov, Paquette, Callahan.

Úvodnú šancu mali v presilovke hostia, Dubnyk si ale výborne poradil so Stamkosouvou strelou z prvej aj následnou dorážkou Paláta, ktorý vyvinul veľké úsilie, aby puk dostal do brány. O tom, že nepadol gól, sa musel presvedčiť videorozhodca. Tampa onedlho zahrozila opäť, Johnsonovu strelu z pomedzi kruhov Dubnyk zlikvidoval. V 13. minúte sa po dobrom forčekingu dostali do šance aj Wild, Coylea však pri avizovanom vylúčení betónom vychytal Bishop. Domácim presilovka veľmi nevyšla a po boli nej opäť na koni hosti. Gólman divochov musel vytiahnuť zákroky proti Stralmanovi aj Killornovi. Keďže neinkasoval, išli tímy do šatní po bezgólovej prvej tretine, v ktorej Lightning prestrieľali Minnesotu 13:7.

Druhá časť priniesla rýchly gól Wild. V šanci najprv Coyla vychytal Bishop, no na nahodenú strelu Spurgeona vďaka perfektnému cloneniu domácich nemal nárok. Otvárací gól padol po 26 sekundách prostrednej tretiny. Lightning mohli vyrovnať v brejku troch proti jednému, Brown však trafil len konštrukciu brány. V tejto časti boli aktívnejší Divosi a zvýšiť náskok mohol po peknej kľučke a strele Niederreiter. Nepochodil však rovnako ako Tampa v závere tretiny v početnej prevahe. Na jej začiatku zlikvidoval nebezpečnú strelu Kucherova Dubnyk, zvyšok oslabenia zahrali Wild perfektne a po 40 minútach viedli 1:0.

V prvých piatich minútach tretej tretiny sa Minnesota dvakrát dostala do rýchleho brejku, ani raz však neohrozila bránu. Najprv v brejku dvoch na jedného Zuckerova prihrávka neprešla k Niedereiterovi a o niečo neskôr Coyle, ktorý sa sám rútil na Bishopa, netrafil bránu. Nasledovali ďalšie skvelé chvíle Dubnyka, ktorý vo veľkých príležitostiach znechutil život Kucherovovi i Namestnikovi. Wild si potom zahrali dve presilovky a mohli sa upokojiť gólom na 2:0, čo sa nepodarilo, a tak minútu a 12 sekúnd to Tampy Bay skúsila so šiestimi korčuliarmi. Zucker mohol spečatiť výhru gólom do prázdnej brány, netrafil ju však a v posledných sekundách zápasu prišla šanca Lightning, Dubnyk ale svoje predstavenie zaklincoval so záverečnou sirénou výborným zákrokom.

Za Minnesotu si v zápase odkrútil debut v NHL švajčiarsky útočník Christoph Bertschy a počas ôsmich minút strávených na ľade, raz vystrelil na bránu súpera a zanechal dobrý dojem. V dobrom svetle sa prezentoval aj Charlie Coyle, ktorý sa po zranení Pariseho dostal do formácie ku Granlundovi a Pominvillovi. Coyle mal viacero šancí, asistoval na jediný gól a stal sa treťou hviezdou duelu.

Vyjadrenia aktérov:

Coyle (o výkone druhého útoku): „Myslím, že nám spolu dobre klapalo. Bol to dobrý prvý zápas.“

Dubnyk: „Som rád, že som to chalanom odplatil. V niektorých zápasoch pri víťazstvách skórovali 4 alebo 5 krát, a veľmi za mňa bojovali.“

Spolu: 1 2 25 4:00 23 21 11 8 352 3 7

Jeden komentár k “Skvelý Dubnyk doviedol Divochov k futbalovému víťazstvu nad Tampou”