Sezonu ukončila nedůstojná porážka

Je konec. Pět zápasů stačilo Winnipegu na to, aby vyhrál první kolo play-off a poslal Minnesotu na nucené volno. Bohužel konec sezony je hodně nedůstojný, protože Wild prohráli v Manitobě 0:5 a během první třetiny si doslova uřízli ostudu. Co na plat, že pak se jejich hra zlepšila a nakonec soupeře přestříleli. Nevedlo to ani k jednomu gólu. Smutným hrdinou série je Devan Dubnyk, který v předchozích zápasech držel Minnesotu alespoň v naději. Tentokrát opustil branku po dvanácti minutách hry.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Trouba (Scheifele, Connor), 6. Little (Byfuglien, Stastny), 12. B. Tanev, 12. Armia(Byfuglien, Copp), 41. Scheifele (Stastny, Wheeler)

Minnesota Wild: Dubnyk (12. Stalock) – Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Prosser, R. Murphy – Coyle, E. Staal, Zucker – Granlund, M. Koivu, Niederreiter – Rau, Cullen, M. Foligno – Greenway, J. Eriksson Ek, Winnik.

Bodyčeky: 30-13

Hlavní alfou a omegou zápasu byla první část, jíž Wild naprosto zpackali a prohráli 0:4. Kanonáda domácích začala už v první minutě, kdy  Jacob Trouba dostal prostor na pravém kruhu a přesně zamířil ke vzdálenější tyči. V šesté minutě tečoval střelu od modré Bryan Little a nedal Dubnykovi nejmenší šanci na to, aby stačil zareagovat. V polovině třetiny ukázal Brandon Tanev staré dobré pořekadlo – když nevíš, co s pukem, tak vystřel – a byl úspěšný. Za mezikruží zkusil prostřelil kotouč přes Brodina a překvapivě skóroval. V téže minutě šli domácí už do čtyřgólového trháku. Joel Armia lehkou tečí před Dubnykem vyhnal hostující brankáře z brankoviště.

V úvodu druhé části mohl vykřesat jiskru naděje Granlund, jenže po otočce kolem branky nedokázal přesně zakončit. I přes zlepšující hru se už však zbytek zápasu jenom dohrával a Jets kráčeli za jasným postupem. Ten ještě potvrdil v úvodní minutě třetí části Mark Scheifele po pěkné kombinaci v útočném pásmu. Po výhře 5:0 a celkovému zápasovému poměru 4:1 Winnipeg postupuje do další části play-off.