Sezóna sa pre divochov skončila, v zápase číslo 6 prehrali 1-2 po predĺžení

Minnesote Wild nevydržala domáca neporaziteľnosť v play-off v práve ten najnevhodnejší moment. Chicago Blackhawks gólom Patricka Kanea v 10.minúte predĺženia šiesteho zápasu série druhého kola bojov o Stanley Cup vyhralo 2-1. Celkovo vyhralo sériu nad divochmi 4-2 a postúpilo do finále Západnej konferencie, kde sa stretne s Anaheimom alebo Los Angeles. Pre Minnesotu sa sezóna skončila.

Brankár Chicaga Corey Crawford chytal v zápase brilantne, zaznamenal 34 zákrokov, inkasoval iba jeden gól, a to od Erika Haulu na začiatku tretej tretiny. Domáci Ilya Bryzgalov čelil 27 strelám, zneškodnil ich 25.

Lepší vstup do zápasu si Blackhawks nemohli ani priať. Už v druhej minúte sa dostali do vedenie zásluhou práce Versteega, ktorý vybojoval puk v rohu klziska a nastrelil ho do bránkoviska, odkiaľ sa za chrbát Bryzgalova odrazil od jedného z jeho spoluhráčov.

V piatej minúte sa do dobrej šance dostal Haula, ktorého strelu Crawford vyrazil a Seabrook následne poslal puk do bezpečia. Od siedmej minúty hrali Wild presilovku, počas ktorej sa do úniku dostal Toews. V závere ju skrátil faulom Cooke, ale ani Blackhawks početnú prevahu nezužitkovali.V 14. minúte mohol vyrovnať Granlund, ale Crawford previedol veľký zákrok a šancu zneškodnil.

V druhej tretine sa odohrali len dve minúty a 29 sekúnd predtým, ako na 1:1 vyrovnal z rýchleho protiútoku Haula. Wild mali v hre navrch a v 26. minúte ich mohol poslať do vedenia Stoner, ak by z dobrej pozície pálil presnejšie. O minútu neskôr Joel Quenneville radšej zobral oddychový čas, aby svojich hráčov upokojil. Chvíľu na to sa do úniku dostal Sharp, ale Bryzgalov sa vyznamenal.

Na opačnej strane sa potom dostal do úniku Fontaine, ale ani on neuspel. Wild mali viac z hry a v 34. minúte sa do ďalšej sľubnej šance dostal Granlund a po ňom ešte k väčšej Pominville. Ten mal pred sebou prázdnu bránu, ale pri zakončení mu skákajúci puk preskočil čepeľ hokejky a následne ho odpálil preč Regin. O minútu neskôr Crawford riešil ďalší únik, ale aj Brodziak bol naňho prikrátky.Do druhej prestávky predviedol brankár Blackhawks ďalšie kľúčové zákroky ešte dvakrát pri prieniku Fontainea.

V úvode tretej tretiny hrala Minnesota presilovku, ale ani túto nevyužila. V 47. minúte sa skvelým obranným zákrokom blysol Brookbank, ktorý zabránil zakončiť domácemu Fontaineovi. Ten by inak strieľal do odkrytej brány. Wild nepotrestali potom ani vylúčenie Hjalmarssona a krátko po ňom nestalo pri nich šťastia ani pri zakončení Granlunda, ktorý trafil brvno.

Wild tlačili, ale gól v normálnom hracom čase nedali. Aktívne vstúpili aj do predĺženia, no v desiatej minúte ich zaskočil odraz puku od zadného mantinelu. K puku sa dostal Kane a ten bekhendovým zakončením rozhodol o postupe Blackhawks.

„Minnesota hrala výborný zápas – pravdepodobne si zaslúžili vyhrať,“ povedal strelec víťazného gól Hawks Patrick Kane. „My sme len využili gólovú šancu, ktorú sme mali.“

„Prehrali sme s veľmi dobrým tímom, ale nie je to tak, že sme cítili, že nemôžme vyhrať túto sériu. Mali sme príležitosti, len nepadli do brány. Je najhoršie prehrať takto. Nemali by sme takto prehrávať,“ povedal najproduktívenjší hráč Wild v play-off s 14 bodmi Zach Parise.

„Videl som, ako sa puk odrazil a postrážil som si prvého hráča. Nedokázali sme ale puk získať a oni strelili gól. Vyzerá to tak, že dnes pri nás nestálo šťastie,“ skonštatoval brankár Minny Ilya Bryzgalov.

„Môžeme byť pyšný na prístup a identitu, ktorú sme ukázali. Musíme na tom stavať a ďalej pracovať,“ povedal tréner Mike Yeo.

Sumár: Minnesota Chicago 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0, 0:1)

Góly: 23. Haula (Cooke, Stoner) — 2. Versteeg, 70. Kane (Seabrook, Keith)

Spolu: 1 2 35 2:00 39 28 20 20 495 9 9

2 komentárov k “Sezóna sa pre divochov skončila, v zápase číslo 6 prehrali 1-2 po predĺžení”