Šesť gólov, šesť rôznych strelcov. Wild uspeli proti Montrealu

Šesť rôznych hráčov Minnesoty skórovalo, a Divosi tak v piatok v noci zdolali Montreal 6:3. Matt Cullen svoje 41. narodeniny a 1500. zápas v NHL oslávil gólom a asistenciou, Mikko Koivu a Matt Dumba si pripísali dva gólové nahrávky, takže Dumba po poslednom  nevydarenom dueli dobre zareagoval a bol vyhlásený aj za tretiu hviezdu duelu. Z gólu do siete Careyho Pricea sa tešili aj Nino NiederreiterTyler EnnisRyan Suter,Marcus Foligno a s deviatimi bodmi najproduktívnejší hráč Wild Jared Spurgeon.

Minnesota Wild – Montreal Canadiens 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)

Góly a asistencie: 5. Cullen (Reilly, Winnik), 5. Niederreiter (Dumba), 16. Ennis (Cullen, Dumba), 33. Suter (Koivu, Granlund), 41. Spurgeon (Koivu, Granlund), 59. Foligno – 34. Gallagher (Hudon), 50. Shaw (Danault, Pacioretty), 55. Gallagher (Plekanec)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Dumba, Brodin, Olofsson, Reilly – Niederreiter, E. Staal (A), Kunin – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – M. Foligno, Eriksson Ek, Stewart – Winnik, Cullen, Ennis.

Wild mali vynikajúci vstup do stretnutia a otvoriť skóre mohli už v prvej minúte, to by ale Staal musel treafiť úplne odkrytú bránu. V piatej minúte sa už Xcel Energy Center tešila z gólu po tom, čo Cullen do siete dorazil strelu od Reillyho. O 10 sekúnd neskôr už bolo 2:0! Priceovu zlú rozohrávku zachytil na modrej čiare Dumba a jeho strelu úspešne tečoval Niederreiter. Do kabín sa na prvú prestávku nakoniec išlo za stavu 3:0, keďže v 16. minúte Cullen s Ennisom ušli do brejku dvoch na jedného a s koncovkou Ennisa ho úspešne zrealizovali.

Aj v druhej tretine pokračovala gólová šnúra Wild, krásnu akciu po osi Koivu-Granlund zakončil strelou pomedzi betóny Pricea Suter. Minútu nato prvý krát inkasoval aj Dubnyk, keď Wild stratili v strednom pásme puk, čo využili Hudon s Gallagerom a druhý menovaný znížil na 1:4 z pohľadu Habs.

Štvorgólové vedenie si Divosi aspoň na čas prinávratili v úvode tretej časti. V presilovke predviedli ďalšiu peknú akciu na jeden dotyk Koivu s Granlundom a Spurgeon do odkrytej brány nemal problém zakončiť. Montrealu sa ešte v záverečných 10. minútach podarilo duel trochu zdramatizovať. V 50. minúte skóroval Shaw a v 55. znížil na rozdiel dvoch gólov druhým gólom v zápase Gallagher, ktorého strela z uhlu Dubnykovi prepadla do brány cez betóny. Minnesota však nic viac nepripustila a v predposlednej minúte gólom do prázdnej brány spečatil víťazstvo Wild Foligno.