Sériu víťazstiev Minnesote ukončil Winnipeg

Séria víťazstiev Minnesoty sa zastavila na čísle šesť, pretože vo Winnipegu Divosi nestačili na domácich Jets a prehrali 2-1 po predĺžení. Po dueli, ktorý patril hlavne brankárom, je ale pre Wild cenný aj bod. Devan Dubnyk nastúpil za tím na 11. zápas v rade a stal sa druhou hviezdou stretnutia, prvou star bol brankár Jets Michael Hutchinson.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 48. Enstrom (Perreault), 64. Byfuglien — 51. Pominville

V prvej tretine Winnipeg ťažil z ťažkých nôh Wild, ktorí hrali duel aj deň predtým. Jets v tejto časti vypálili na Dubnyka 15 striel, a ten predviedol niekoľko fantastických zákrokov. Minnesota vyráznejšie ohrozila súpera len v presilovkách.

Aj v prostrednej tretine sme videli podobný obraz hry ako v prvej, stále sa hralo bez gólov.

Góly začali padať až v tretej časti stretnutia. V 8. minúte otvoril skóre obranca Winnipegu Enstrom, ktorého strelu od modrej nešťastne tečoval za Dubnyka Niederreiter. Až po tomto góle začala Minnesota aj súvisle napádať a to prinieslo vyrovnanie. O tri minúty Parise vzal puk jednému z hráčov Jets a Jason Pominville nestrácal čas, hneď vystrelil a strela skončila v bráne.

Aj po tretej siréne bol stav 1-1, a tak sa šlo do predĺženia. V jeho 4. minúte rozhodol o extra bode pre Winnipeg po chybe Spurgeona a úniku dvoch na jedného Dustin Byfuglien.

„Samozrejme, že som sklamaný z toho, že sme nezískali dva body, potešilo ma však ako sme si v ťažkom zápase poradili. Nepriniesli sme toľko energie, ale nakoniec sme získali dôležitý bod,“ skonštatoval tréner Wild Mike Yeo