Séria sa vráti do Minnesoty, Divosi znížili stav série na 1:3

Wild ešte nechcú ukončiť sezónu. Vo štvrtom dueli série proti St. Louis sa konečne dočkali víťazstva a odvrátili prvý mečbal Bluesmanov. Séria sa teda za stavu 1:3 z pohľadu Divochov vráti do Minnesoty. Podobne ako v predošlých zápasoch aj v tom dnešnom sa stal hrdinom brankár, tentoraz to však bol gólman Wild, Devan Dubnyk. Ten za seba nepustil ani jednu z 28 striel St. Louis. Pri výhre sa k nemu 2:0 gólovo pridali Charlie Coyle a Martin Hanzal a Minnesota konečne strelila viac ako jeden gól.

St. Louis Blues – Minnesota Wild 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly a asistencie: 17. Coyle, 37. Hanzal (Pominville, Prosser)

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo – Schwartz, Barbashev, Tarasenko (A) – Pääjärvi, Berglund, Perron – Sobotka, Steen (A), Sanford – Upshall, Brodziak, Reaves.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Prosser – Granlund, E. Staal, Coyle – Niederreiter, M. Koivu (C), Parise (A) – Zucker, Hanzal, Pominville – Stewart, Eriksson Ek, White.

Divosi už v prvej tretine ukázali, že ešte sezónu nechcú ukončiť. Boli v nej lepším aj strelecky aktívnejším tímom. Úvodnú príležitosť mal Coyle, keď vystrelil z ľavého kruhu, Allen však predviedol dobrý zákrok lapačkou. St. Loius prvý krát vystrelilo na bránu Dubnyka až v polovici úvodnej časti, no bol to nádejný pokus Perrona, ktorý ale skončil na gólmanovi Wild. V 17. minúte prišiel významný okamih pre Minnesotu. Charlie Coyle zachytil zlú rozohrávku Allena spoza brány a strelou od mantinelu do odkrytej brány nemal problém skórovať. Pre Divochov tento gól znamenal vôbec prvé vedenie v sérii. Blues mohli v závere tretiny vyrovnať, Barbashev však trafil len žrď.

Druhá dvadsaťminútovka bola z pohľadu domácich oveľa lepšia. Bluesmani vyrovnali hru a hostí nadlhšie zatlačili, Dubnyk bol ale istotou v bráne. Zlikvidoval prečíslenie Blues zo zakončením Upshalla, tvrdú strelu Gunnarsona a aj pokus aktívneho Tarasenka. Aj Wild mali šance. Niederreitera po chybnej rozohrávke Pietrangela betónom vychytal Allen a Coyle trafil konštrukciu brány. V 37. minúte ale už Minnesota udrela gólovo, peknou strelou z medzikružia zariadil vedenie 2:0 Martin Hanzal. V podobnej pozícii ako Hanzal sa o niečo neskôr ocitol aj Zucker, proti jeho strele však Allen výborne zakročil, aby po 40 minútach udržal stav 2:0 pre Wild.

V tretej tretine Minnesota musela čeliť tlaku St. Louis. Dubnyk bol v bráne Wild naďalej skvelý, nedovolil skórovať ani Edmundsonovi ani Brodziakovi a stálo pri ňom aj šťastie pri Paraykovej strele od modrej, ktorá trafila spojnicu jeho svätyne. Divosi zatiaľ hrozili z brejkov, sám pred Allenom sa ocitol Coyle a po ňom aj Staal, obidvoch ale skvele vychytal domáci gólman. Gól nepadol ani v záverečnej poweplay Bluesmanov, a ta k sa séria sťahuje späť do St. Paul.