Séria sa presúva do St. Paul, kde chcú Wild vyrovnať stav

Po dvoch triumfoch Jets na domácom ľade sa séria medzi Winnipegom a Minnesotou presúva do St. Paul. Pred dvojzápasom v Xcel Energy Center majú Wild jasný cieľ, vyrovnať stav série. Pred domácimi fanúšikmi sú Divosi jedným z najlepších tímov NHL, aj tak to však bude nesmierne náročná úloha. Určite budú musieť oproti úvodným duelom niečo zmeniť, pretože v nich Jets dominovali a vyhrali zaslúžene. Tretí zápas je na programe dnes v noci od 01:00 nášho času.

Zápas č.3

Minnesota Wild vs. Winnipeg Jets

Stav série 0:2

Tréner Wild Bruce Boudreau po prvých dvoch zápasoch priznal silu súpera, zároveň však deklaroval, že jeho tím neskladá zbrane: „Hrali naozaj dobre a zdolali nás. Na nedeľu sa však pripravíme. Nájdeme spôsob, ako vyhrať. Nie je žiaden dôvod na paniku. Musíme vyhrať štyri zápasy, no najskôr treba vyrovnať sériu na domácom ľade.

Jets v obidvoch doterajších stretnutiach jednoznačne prestrieľali Wild a z toho aj profitovali. Divosi však vedia, čo musia zlepšiť a na tom aj pracovali počas sobotňajšieho tréningu. „Našim najväčším problémom bola hra s pukom v strednom pásme. Nebola vôbec dobrá,“ skonštatoval Zach Parise, ktorý skóroval v obidvoch zápasoch. „Nedávali sme sa do dobrých pozícií. Myslím si, že ak sa dokážeme vzájomne viac podporovať, vytvoriť si viac možností na prihrávku a byť súdržňejší, budeme hrať rýchlejšie a ľahšie sa dostaneme do útočného pásma.“

V bráne Wild bude aj dnes stať Devan Dubnyk, ktorý zatiaľ chytá skvele. Dúfajme, že mu forma vydrží aj doma. Dubnyk spolu s Parisem a štvrtým útokom je jeden z mála, kto v play-off zatiaľ nezaostal za očakávaniami.

V obrane Minnesoty by zmeny nastať nemali, v ofenzíve však áno. Upraviť by sa mali prvé dve formácie, a to hlavne kvôli tomu, aby sa rozbehla Staalova formácia, ktorá sa v prvých dvoch dueloch trápila. K Staalovi a Zuckerovi sa tak namiesto Niederreitera pridá Granlund. Tejto trojici to na konci základnej časti klapalo ukážkovo, snáď bude aj v play-off.

Predpokladané zostavy

Wild

Zucker – Staal – Granlund
Parise – Koivu – Niederreiter
Greenway – Cullen – Coyle
Foligno – Eriksson Ek – Winnik

Brodin – Dumba
Spurgeon – Seeler
Prosser – Soucy

Dubnyk
(Stalock)

Jets

Connor - Scheifele - Wheeler
Ehlers - Stastny - Laine
Roslovic - Little - Armia
Copp - Lowry - Tanev

Morrissey - Trouba
Morrow - Byfuglien
Chiarot - Myers

Hellebuyck
(Mason)

Pridajte komentár