Sedm tref do sítě Montrealu!

Před bojem s Montrealem se dost mluvilo o souboji gólmanů, nikdo však netušil, že Minnesota rozehraje gólový koncert. Minnesotě se dnes opravdu střelecky dařilo a dokázala vsítit hned sedm gólů a Carey Price zažil velmi hořký večer na ledě Xcel Energy Center. Vítězný gól vstřelil v čase 26:35 nejproduktivnější hráč Minnesoty Eric Staal. Korigovat výsledek dokázal jen Tomáš Plekanec, který tak doslova ukradl již šesté, čisté konto Devanu Dubnykovi a upravil na konečných 7:1.

Minnesota Wild – Montreal Canadiens 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Folin (E. Staal, Brodin), 27. E.Staal (Coyle, Dumba), 28. Schroeder (Spurgeon, Suter), 38. Niederreiter (M. Koivu, Dumba), 44. Zucker (Spurgeon, Mikael Granlund), 47. Suter (Dumba, E. Staal), 55. Niederreiter (Pominville, Haula) – 60. Plekanec (Petry, Andrighetto)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Folin – Parise, E. Staal, Coyle – Zucker, M. Koivu, Mik. Granlund – Niederreiter, Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Schroeder.

První třetina začala mnohem lépe pro domácí Wild, hned ve třetí minutě našel krásnou narážečkou Eric Staal najíždějícího Christiana Folina, kterému první střela nevyšla, ale pak dokázal bekhendem poslat puk za gólmana hostí. Poté nám hra nabídla dost nepřesností, ani jeden z týmů se dlouho neudržel na puku a když už se Montreal dostal ke střele, tak z toho moc nebezpečí nebylo, protože obrana Wild držela střelce hostí v bezpečné vzdálenosti od Dubnyka. Těsně před koncem třetiny se do dobré pozice dostal Haula, ale na stavu to nic nezměnilo.

Ve druhé části se jako první dostal do šance Montreal, ale útočník hostí nedokázal zakončit. Poté se však měnilo skóre a to na druhé straně kluziště. Eric Staal se dokázal uvolnit a krásnou střelou zápěstím překonal gólmana v červenobílém. No a aby toho nebylo málo, tak hned další větší šance přinesla již třetí změnu skóre. V čase 27:14 nastřelil Spurgeon kotouč na branku, kde se výborně zorientoval Jordan Schroeder a dokázal tečovat puk do sítě. Minnesota opět pokračovala v dobré hře a Montreal k ničemu nepouštěla, paradoxně však ve čtyřminutové přesilovce domácích ujel Byron, ale svůj únik neproměnil. Po skončení dlouhé přesilovky však dokázala Minnesota přidat ještě jednu branku, kapitán domácích našel před brankou osamoceného Nino Niederreitera, ten se otočil kolem své osy a forhendem překonal Priece.

Když začala třetí třetina, tak se asi čekalo zklidnění hry ze strany domácích a nebo naopak pokus o tlak od týmu hostí, nic z toho se však nekonalo. V čase 43:31 poslal Spurgeon střílenou přihrávku na branku a Jason Zucker tečí upravil na 5:0. Jenže Montreal šel znovu do oslabení a z toho pramenil další gól pro Wild. Ryan Suter dostal nabito od Dumby a střelou k tyči přidal šestý gól Minnesoty. Namlsaní Wild ale pokračovali v gólové jízdě, když se k vyraženému kotouči dostal Nino Niederreiter a pohotovou střelou ho uklidil do sítě. V samotném závěru dostal ještě Montreal šanci kosmeticky poupravit výsledek v podobě přesilové hry a podařilo se mu to, když se po dobré přihrávce prosadil Tomáš Plekanec a zkazil tak domácímu brankáři šesté, čisté konto sezony.