Scandella už trénoval s tímom, Backstrom naopak s voľným dňom

Tri týždne po zranení kolena v zápase proti Tampe Bay, bol Marco Scandella späť na ľade v obmedzenom tréningu.

„Cítil som sa dobre na ľade s chalanmi,“ povedal Scandella. „Zlepšuje sa to každým dňom, ale musím na to ísť pomaly. Na ľade som sa ale cítil dobre.“

Scandella neabsolvoval tímom celý tréning, ale skrátený tréning bol prvým po zranení.

„Bol som prekvapený tým, ako sa Marco zapojil do tréningu bol schopný pracovať. To je veľmi dobré znamenie,“ povedal boss lavičky Mike Yeo.

Nie je však veľmi pravdepodobné, že Scandella bude hrať vo štvrtok. Yeo spomenul, že Scandella ešte potrebuje získať naspäť rýchlosť a správne načasovanie. Sám obranca povedal, že si neurčil presný návrat, ale dnes to bol veľký krok k nemu.

Aj kapitán Wild Mikko Koivu sa na ľade cíti každým tréningom silnejší a silnejší a blíži sa k návratu do zápasového kolotoča. Ako však povedal Yeo: to či bude Koivu hrať proti Edmontonu sa dozvieme až zajtra.

Zatiaľ čo sa do tréningu vrátil Marco, brankár Nicklas Backstrom tréning vynechal kvôli bolestiam. Yeo dúfa, že Backstromovi pomôže deň voľna a bude sa cítiť lepšie aby sa vrátil zajtra do tréningového procesu.

Všade samí oslávenci

Počas olympijskej prestávky sa tešil s príchodu potomka Torrey Mitchell s manželkou Brindy. Gratulujeme mu k narodeniu dcéry Kate. Mitchell je veľmi šťastný, že to vyšlo akurát na prestávku a mohol byť pri narodení a aj prvý ch týždňoch.

„Môžete sa pýtať všelijaké otázky, ale neexistujú žiadne slová, ktoré by opísali moje pocity, keď som bol pri pôrode a  prvýkrát ju držal,“ povedal pre minnesotské rádio Mitchell. „Bolo to úžasné.“

Vyzerá to, že tento týždeň je pre Wild narodeninový. Scandella oslavoval 24. narodeniny v nedeľu, zatiaľ čo Mikael Granlund oslavuje dnes 22 rokov. V nedeľu oslávi jubileum aj Charlie Coyle, ktorý bude mať rovnako ako Granlund 22.

Pridajte komentár