Rozhovor so Zachom Parisem o Soči

Kapitán olympijského hokejového výberu USA Zach Parise v rozhovore pre NHL.com už v Rusku rozpráva a tom, aké je to byť americkým kapitánom v Soči, spomína na Vancouver 2010 kde získal s USA striebornú medailu, a veľa iného.

Máš tu na drese “ C “ . Naposledy si mal na sebe “ C „, keď si šiel do finále Stanley Cupu s New Jersey Devils. Čo to znamená byť kapitánom tu a môžeš čerpať z tvojich skúseností, keďže si bol kapitán predtým ?

“ Kedykoľvek budete nosiť kapitánske céčko na drese, je to zvláštna vec . V NHL je to naozaj zvláštna vec , a potom byť kapitánom národného tímu, olympijského tímu , bol som naozaj prekvapený , keď ma požiadali , aby som sa stal kapitánom tímu. Myslím , byť nominovaný do olympijského tímu je jedna vec. Byť vybratý za kapitána, to je iná vec, bol som celkom nadšený, moji rodičia boli celkom nadšení. Dúfajme, že všetko dobre dopadne .

“ Nemyslím si, že sa hráči správajú inak, ak majú “ C “ alebo nie. Bol som na asistentom v Jersey na chvíľu, predtým než som mal “ C „. To som mal jeden rok a teraz mám “ A “ v Minnesote, ale to hráča nikdy nezmení. „

Pred štyrmi rokmi si mal neuveriteľnú jazdu až do finále, kde prišlo sklamanie. To nezmizlo. Všetci sa stále pýtajú na finálový zápas a tvoje emócie. Môžete sa opäť dostať do finále?

“ No, v ideálnom prípade áno, ale nemôžete si dovoliť pozerať tak ďaleko dopredu . Nebudeme hrať žiaden jednoduchý zápas, musíme sa sústrediť na každý. Je ťažké predpovedať. Dúfajme, že sa dostaneme do finále a budeme mať šancu vyhrať. Ale viete, je tu veľa tímov, ktoré môžu vyhrať zlato . „

Ľadová plocha tu v Soči je o dosť väčšia ako tie v NHL. Ako to ovplyvní tvoju hru a hru tvojho tímu?

“ Moja hra, osobne si myslím, že je trochu viac miesta v rohoch a môžete sa pokúsiť získať trochu viac rýchlosti pri prechode cez stredné pásmo. Za náš tím, myslím, že je to o rýchlom prispôsobení . Tímy, proti ktorým budeme hrať [Rusko, Slovensko, Slovinsko] sa cítia celkom pohodlne týchto plochách .

Kedy si začal naozaj premýšľať o Soči, a uvedomil si, že, “ Uf, olympijské hry sú skoro tu ?“

Myslím, že to naozaj bolo, keď som bol menovaný kapitánom [31.januára], ale to začalo to, keď bol vybratý tím. Začalo to byť trochu vážnejšie a začínajú nejaké dialógy medzi hráčmi a trénermi. Potom som bol menovaný kapitánom, prišiel február a vo februári už bolo cítiť, že Olympiáda už je skoro tu. Vidieť reklamy na olympijské hry. Vždy to máte v myšlienkach, ale počas sezóny sa snažíte nemyslieť na to.

Je ľahké pretočiť vypínačom z NHL na olympijské hry, a čo musíte upraviť ?

“ Áno, myslím, že je to ľahké. Ide len o to, aby ste psychicky pochopili o čo hráte . Nemôžem hovoriť za ostatných, ale pre mňa je to jednoduché. Viete, že sú to iné zápasy . „

Prajeme Zachovi aby sa mu darilo, ale až od druhého zápasu (po zápase so Slovenskom).

 

Počas olympijského turnaja vám na našej stránke prinesieme informácie o tom, ako sa darí hráčom Wild.

Jeden komentár k “Rozhovor so Zachom Parisem o Soči”

  1. David napsal:

    MINNESOTA WILD!

Pridajte komentár