Prvý krát pod vedením Torchettiho. Wild nastúpia vo Vancouveri

V sobotu po prehre s Bostonom Minnesota odvolala trénera Mikea Yeoa a dnes ju čaká prvý zápas bez neho. Dočasným koučom sa stal bývalý tréner farmy Wild John Torchetti, ktorý dnes zažije premiéru na lavičke Minnesoty. Divosi začínajú trojzápasový trip vo Vancouveri a proti Canucks sa aj s novým impulzom budú snažiť konečne prerušiť osemzápasovú sériu prehier.

Foto: wild.com

Minnesota sa kvôli kríze ocitla mimo postupových pozícií a na druhú divokú kartu už stráca päť bodov. Ešte ju však čaká 27 stretnutí a nový tréner chce využiť svoju šancu: „Včera som sa stretol s hráčmi a dobre sme sa porozprávali,“ povedal Torchetti. „Veľmi sa teším na prácu s nimi a dnešný zápas.“

Torchetti je trénerom, ktorý od hráčov žiada veľkú bojovnosť a pracovnú morálku. Plánuje aj trápiacich lídrov dolačiť k tomu, aby začali tím ťahať a využívať svoj potenciál naplno. Hráči si taktiež uvedomujú, že Yeo dostal padáka aj kvôli ich slabej hre.

„Ako hráč máte vždy veľkú zodpovodnosť za to, že vášho trénera vyhodili,“ vyjadril sa Zach Parise. „Mal by to byť pre nás budíček, že máme hrať lepšie, že sa máme stať lepším tímom.“

V podobnom duchu sa vyjadril aj kapitán Wild Mikko Koivu: „Všetci sme za to zodpovední. Musíme nájsť spôsob ako vyhrávať a hlavne hrať celých 60 minút.“

Zatiaľ nie je jasné, či Torchetti urobí nejaké zmeny v zostave. Chytať by mal Devan Dubnyk a Jared Spurgeon sa možno po vynechaní troch zápasov pre zranenie vráti do zostavy.

Vancouver Canucks

Kosatky majú na konte rovnaký počet bodov ako Divosi, takže dnešný duel bude v boji o play-off veľmi dôležitý. Canucks ale majú početnú maródku.

Wild su budú musieť dať pozor hlavne na bratov Sedinovcov, ktorí sú bodovými lídrami Vancouveru. Daniel pozbieral už 45 bodov, Henrik 39. Dvojičky v prvom útoku dopĺňa tretí najproduktívnejší hráč tímu Jannik Hansen, ktorý má v štatisikách 28 bodových zápisov a zažíva veľmi dobrú sezónu. V útoku sú nebezpeční aj Radim Vrbata (23 bodov) a Bo Horvat (26 bodov), štart druhého menovaného však je pre zranenie otázny.

Najväčšia opora v defenzíve Nucks Alex Edler je zranený a skúsený Dan Hamhuis dnes tiež možno nenastúpi, preto je najzvučnejším menom z obrancov Chris Tanev. V bránke je jednotkou Ryan Miller, proti Wild ale dostane šancu dvojka Jacob Markström.

Porovnanie súperov

15-7-12-21 bilancia 22-1-10-22
10. miesto v Záp. konferencii
56 bodov
postavenie v tabuľke 9. miesto v Záp. konferencii
56 bodov
Daniel Sedin 45 bodov najviac kan. bodov Mikko Koivu 37 bodov
Daniel Sedin 22 gólov najlepší strelec Zach Parise 17 gólov
Henrik Sedin 30 asistencií najlepší nahrávač
Ryan Suter 27 asistencií
Alexander Edler 20 bodov najlepší obranca Ryan Suter 34 bodov
Jannik Hansen +17 najlepší v +/-
Ben Hutton (O) 15 bodov
najlepší nováčik Mike Reilly (O) 1 bod
Ryan Miller 91,54% (37 z.)
Jacob Markström 92,52% (19 z.)
Richard Bachman 90,32% (1 z.)
úspešnosť zákrokov
Devan Dubnyk 91,63% (43 z.)
Darcy Kuemper 91,85% (15 z.)

Vzájomné zápasy v tejto sezóne

25.11.2015: Minnesota Wild – Vancouver Canucks 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 13. Vanek PP (Koivu, Granlund), 59. Coyle (Suter, Koivu) – 20. Vrbata (McCann, Edler), 32. Vrbata PP (H. Sedin, D. Sedin), 46. Hansen (D. Sedin)

15.12.2015: Minnesota Wild – Vancouver Canucks 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Vanek (Parise, Pominville), 13. Zucker (Vanek, Koivu), 26. Parise (Koivu, Vanek), 29. Koivu (Vanek, Proser), 33. Suter (Parise, Koivu), 37. Scandella (Dumba, Niederreiter) – 27. Hansen (H. Sedin, D. Sedin), 47. D. Sedin (H, Sedin)

Predpokladaná zostava

Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Scandella, Dumba – Folin, Reilly – Parise, Koivu, Coyle – Zucker, Granlund, Vanek – Niederreier, Haula, Pominville – Carter, Stoll, Fontaine (Porter)

Pridajte komentár