Prvé víťazstvo Minnesoty prišlo proti Winnpegu

V Xcel Energy Center vo štvrtok zaznamenala Minnesota proti Winnipegu svoje prvé víťazstvo v sezóne pomerom 2-1. Wild prestrieľali súpera 30-15 a nikdy nenechali Jets vystreliť viac ako 6-krát za tretinu. Josh Harding dobre zastúpil zraneného Nicklasa Backstroma keď dostal len jeden gól z 15 striel. „Naši obrancovia hrali neuveriteľne, útočníci taktiež odviedli dobrú prácu. Myslím, že sme mali väčšinu zápasu hru pod kontrolou.“ povedal po zápase Harding.

Wild sa ujali vedenia už v 8 minúte, aj keď do prestávky Winnipeg vyrovnal presilovkovým (Jets hrali presilovku 5-3) gólom Bryan Little v poslednej minúte prvej tretiny, Minnesota stále kontolovala dej zápasu.

Víťazný gól v druhej tretine strelil Matt Cooke.

Na konci tretej tretiny sa ešte Jets pokúšali vyrovnať, odvolali Pavelca z brány nič však už nezmohli a Wild sa mohli tešiť z prvého víťazstva, po najlepšom výkone sezóny

Sumár: Minnesota — Winnipeg 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 8. Brodin (Cooke, Brodziak), 31. Cooke (Mitchell, Stoner) — 20. Little PP (Enstrom, Byfuglien)