Prvá výhra divochov v príprave, Winnipeg zdolali 4-3

Wild strelili tri góly v presilovkách pri sobotnej výhre v Xcel Energy Center 4-3 nad Winnipegom Jets. Víťazný gól Minnesoty dal 4 minúty 51 sekúnd pred koncom tretej tretiny strelou zápästím obranca Jared Spurgeon. Bol to tretí gól Wild v početnej prevahe.

V zápase podal veľmi dobrý výkon obranca Matt Dumba aj útočník Michael Keranen. Keranen si pripísal dve asistencie, Dumba.

Okrem Spurgeona strelil gól Wild v presilovke aj Mikael Granlund a Nino Niederreiter, ktorý pridal aj jednu asistenciu. Gól z trestného strieľania pridal v prvej tretine Erik Haula.

Niklas Backstrom pomohol k triumfu Minnesoty 14 zákrokmi, pričom ho prekonali Nicola Petan, Matt Halischuk a Grant Clitsome. Ondřej Pavelec v bráne Winnipegu zastavil 20 striel.

Ďalší prípravný zápas odohrajú divosi opäť doma, v pondelok v noci privítajú Pittsbrurgh Penguins, s ktorým už raz v príprave hrali, vonku prehrali 3-2 po predĺžení.

Sumár: Minnesota – Winnipeg 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 15. Granlund PP (Pominville, Koivu), 15. Haula z trestného strieľania, 30. Niederreiter PP (Keranen, Dumba), 56. Spurgeon PP (Keranen, Niederreite) — 5. Petan (Enstrom, Ehlers), 22. Halischuk, 41. Clintsome (Wheeler, Lowry)